KLIKBus se bude v Brně testovat do 17. listopadu

autor: | 27. 10. 2022 | Články

Foto: DPMB

Dopravní podnik města Brna (DPMB) zveřejnil první výsledky experimentu sdílené dopravy KLIKBus. Na objednání se v Masarykově čtvrti testuje už měsíc. Bezplatnou službu zatím využilo přes 300 cestujících. K dispozici je denně od 6 do 22 hodin.

 

„Největší poptávka je mezi 17. a 20. hodinou. Lidé si ji nejčastěji objednávají z náměstí Míru, odtud je největší zájem o cesty do oblasti Kounicových kolejí a ulice Gorkého. Našim řidičům se daří přijet většinou do pěti minut od objednání, jízda trvá průměrně dvě minuty,“ řekl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

 

Minibus se objednává přes aplikaci Citya, kde si uživatelé navolí, kolik sedadel potřebují a odkud kam v rámci lokality chtějí převézt. Algoritmus jim automaticky spočítá, za jak dlouho a na které takzvané virtuální zastávce je minibus vyzvedne. Ta bývá do 30 metrů od aktuální polohy uživatele.

 

Minibus dala k dispozici společnost Citya. Testovací provoz potrvá do 17. listopadu. Pak jej město, dopravní podnik a společnost Citya vyhodnotí.  „Po vyhodnocení zkušebního provozu budeme uvažovat o tom, zda a v jaké podobě by mohla být tato služba aplikovatelná v Brně,“ sdělila primátorka Markéta Vaňková.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.