Junior na Dornychu jde k zemi

autor: | 28. 11. 2022 | Články

Foto: Aleš Pelikán

Již nevyužívanou budovu bývalého Domu dětí a mládeže Junior v ulici Dornych v těchto dnech bourají dělníci. Jedná se o první objekt v této oblasti související s budoucí výstavbu projektu Dornych.

Namísto stávajícího obchodního komplexu se supermarketem Tesco (někdejší Prior) v sousedství hlavního železničního nádraží vznikne v příštích letech nová městská čtvrť Trnitá. „Stavební povolení očekáváme v první polovině příštího roku, kdy dojde k uzavření stávajících obchodů a následné demolici budovy současného obchodního centra,“ řekl Ondřej Micka, mluvčí společnosti Crestyl, která bude projekt realizovat.

Chátrající rozsáhlý areál nahradí částečně zastřešený volně přístupný prostor, kolem kterého bude šest menších budov. V nich vznikne nájemní bydlení, kanceláře, restaurace, obchody a služby. Konkrétně se bude jednat o 216 bytů, šestadvacet tisíc metrů čtverečních kancelářských a sedmadvacet tisíc metrů čtverečních obchodních ploch. Budovy budou mít nejvýše sedm až osm pater. Parkování je plánováno v podzemních garážích.

Po celou dobu výstavby zůstane zachovaný průchod od vlakového nádraží na jih, a to včetně stávající lávky, ke které během této doby povedou provizorní eskalátory.

Dokončení projektu developer plánuje za čtyři roky. Celková investice je předpokládána ve výši přesahující sedm miliard korun.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.