Bytová kauza: Brno-střed rozešle první výpovědi

autor: | 14. 11. 2022 | Články

Foto: Brněnský hlas

Rada městské části Brno-střed na dnešním jednání schválila první výpovědi z nájmu bytů, kde nájemce prokazatelně doložil k žádosti nepravdivé údaje, díky nimž dosáhl na přidělení bytu.

Rada městské části Brno-střed dnes jednomyslně schválila podání výpovědi z nájmu u tří bytů ve správě městské části, u kterých interní audit prokazatelně shledal a doložil, že nájemci ve svých žádostech uvedli nepravdivé informace, které jim dopomohly získat obecní byt. Zjištění těchto skutečností lze důvodně považovat za jiný obdobně závažný důvod pro vypovězení nájmu dle § 2288 odst. 1 písm. d) občanského zákoníku, pro který je pronajímatel oprávněn vypovědět nájem bytu.

„Nájemci tří bytů, u kterých přistupujeme k výpovědi z nájmu, získali uvedením nepravdivých informací výhodu vyššího bodového hodnocení, na základě kterého byli vybráni k uzavření nájemní smlouvy. Zjištění těchto skutečností jednoznačně naplňuje definici jiného závažného důvodu pro vypovězení nájmu podle občanského zákoníku. Výpovědi rozešleme obratem,“ doplnil starosta městské části Brno-střed Ing. arch. Vojtěch Mencl.

Oddělení interního auditu kanceláře starosty nadále pokračuje ve třech započatých auditech,
a to v kontrole žádostí o byty, které se mají aktuálně přidělovat, v systémovém auditu, který je zaměřený na identifikaci rizik v systému přidělování bytů k pronájmu, a v neposlední řadě v hloubkové kontrole žádostí o byt za období 2018–2022.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.