Radnice Brno-střed zve na letní kino. Nabídne 67 filmů i promítání za každého počasí

autor: | 25. 6. 2026 | Články, Kultura

Foto: MČ Brno-střed

Nádvoří radnice městské části Brno-střed se i letos promění v letní kino. Dvanáctý ročník oblíbené kulturní akce nabídne během prázdnin celkem 67 filmových večerů. Diváci se mohou těšit na pestrý program zahrnující festivalové snímky, filmové klasiky, novinky domácí i zahraniční produkce nebo dokumentární filmy. Organizátory jsou městská část Brno-střed, její příspěvková organizace Kávéeska a spolek Noční motýl, který připravuje dramaturgii.

Slavnostní zahájení letošního ročníku proběhne v pátek ve 21.30 projekcí kultovní komedie Monty Pythonův smysl života. Součástí večera bude také vyhlášení tematické soutěže. V dalších dnech se bude promítat každý večer, přičemž pondělky budou tradičně patřit dokumentům.

„Kino na radnici městské části má dlouholetou tradici a patří mezi oblíbené akce. Letošní v pořadí dvanáctý ročník opět slibuje kvalitní kinematografickou podívanou. V programu najdou lidé například oceňované festivalové filmy, nové zahraniční i tuzemské snímky nebo zajímavé dokumenty. Část hlediště je zastřešená, díky čemuž se promítá za každého počasí. Návštěvníkům jsou také k dispozici pohodlná lehátka a nechybí ani pestrá nabídka občerstvení,“ sdělil starosta městské části Brno-střed Vojtěch Mencl (ODS).

Program nabídne vedle oblíbených klasik, jako jsou Forrest Gump, Americká krása nebo E.T. – Mimozemšťan, také výrazné tituly současné evropské kinematografie.

„Program přináší řadu filmů, které patří k nejvýraznějším titulům současné evropské kinematografie. Diváci uvidí například snímky Drobná nehoda íránského režiséra Džafara Panahího, Citová hodnota Joachima Triera, Milost Paola Sorrentina nebo nový film Jima Jarmusche Otec Matka Sestra Bratr. Z českých a slovenských novinek se představí mimo jiné Letní škola, 2001, Karavan, Neporazitelní, Potopa či koprodukční projekt Franz režisérky Agnieszky Holland,“ uvedla Monika Šimková ze spolku Noční motýl a dodala, že veškerý program najdou zájemci na webu a facebookové stránce Kino bude.

Letní kino na radnici se dlouhodobě těší velkému zájmu veřejnosti. V loňském roce jej navštívily téměř čtyři tisíce diváků. Letošní program vyvrcholí na konci prázdnin. V úterý 25. srpna se uskuteční reprezentativní přehlídka tvorby studentů Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku se vstupem zdarma. Bezplatné bude také promítání filmu V hlavěv pátek 28. srpna, které je součástí tradiční akce Otevřená radnice.

Promítání začínají v červnu a červenci ve 21.30, během srpna pak už od 21.00. Vstupné na jednotlivé projekce činí 150 korun, návštěvníci si mohou zakoupit také zvýhodněné permanentky.

Zdroj: Jan Hofman

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.