PRAVIDELNÁ LINKOVÁ DOPRAVA DPMB, A.S.

autor: | 23. 8. 2022 | Aktuality, DPMB

Foto:

Od 1. září 2022 zajišťuje Dopravní podnik města Brna, a.s., pilotní provoz pravidelné komerční autobusové linky 721335 mezi Brnem a regionem v okolí Bystřice nad Pernštejnem. Cílem je propojit Brno se severovýchodem Českomoravské vrchoviny a vhodně doplnit stávající spoje objednávané oběma kraji. Provoz linky zabezpečují příměstské autobusy Iveco Crossway Line, které jsou bezbariérově přístupné, klimatizované a vybavené USB porty. Věříme, že nová linka zjednoduší a zpříjemní vaše cesty „Korunou Vysočiny“, ať už za prací či do školy nebo za zábavou a výlety.

NOVINKY A DOPRAVNÍ AKTUALITY
AUTOBUSY DPMB, A.S., VYJÍŽDĚJÍ 1. ZÁŘÍ 2022 NA BYSTŘICKO

Se začátkem nového školního roku, od 1. září 2022, vyjíždějí autobusy Dopravního podniku města Brna, a.s., na novou pravidelnou linku mezi Brnem a Bystřickem. Nová linka nabízí ve všední dny pět párů spojů, kromě toho bude provoz zajišťován také v neděle a svátky. Linka je provozována jako komerční bez jakýchkoliv dotací. Další fungování linky se tedy bude odvíjet především od skutečného zájmu cestujících, který budeme pravidelně vyhodnocovat. Budeme potěšeni, pokud vás tato novinka zaujme a pokud uvažujete, že budete novou linku využívat pro své cesty.

UZAVÍRKA ULICE VÍRSKÉ V BYSTŘICI NAD PERNŠTEJNEM

Do neděle 25. září 2022 bude pro veškerou dopravu uzavřena ulice Vírská (silnice II/388) v Bystřici nad Pernštejnem. Autobusy DPMB, a.s., budou uzavřený úsek objíždět ulicemi Rácovou, Novoměstskou a Nádražní. Z tohoto důvodu není dočasně možné obsloužit zastávky Bystřice nad Pernštejnem, u mostu a Bystřice nad Pernštejnem, sídliště I. Náhradou za zastávku Bystřice nad Pernštejnem, sídliště I budou autobusy zastavovat v zastávce Bystřice nad Pernštejnem, gymnázium.

Na lince 721335 platí po dobu uzavírky výlukový jízdní řád. Vzhledem k delší objízdné trase a s ohledem na předpokládaná zdržení v úsecích s kyvadlovým provozem může docházet ke zpožděním autobusů, která by ve většině případů neměla přesáhnout 5 až 10 minut. Za zdržení i za případné komplikace se omlouváme.

Předpokládáme, že po standardní trase podle běžného jízdního řádu autobusy pojedou od pondělí 26. září 2022.

JÍZDNÍ ŘÁD

Zde si můžete stáhnout jízdní řád pravidelné autobusové linky mezi Brnem a Bystřickem.

Jízdní řád linky 721335 s platností od 01.09.2022 do 10.12.2022
Výlukový jízdní řád linky 721335 s platností do 25.09.2022 (uzavírka ul. Vírské v Bystřici n. Pern.)

Nejvhodnější spojení je možné najít také prostřednictvím vyhledávače IDOS.

ZASTÁVKY

Zastávky obsluhované autobusy DPMB, a.s., naleznete v jízdním řádu.

Abyste neměli starosti s hledáním té správné zastávky, připravili jsme pro vás seznam odjezdových stání ve větších uzlech:

Brno, Benešova tř.hotel GRAND – směr Bystřice n. Pern. nástupiště 5;
Brno, Královo Pole, nádraží – směr Bystřice n. Pern. nástupiště 5; směr Brno nástupiště 6;
Bystřice n.Pern., aut.nádr. – směr Domanín nástupiště 6; směr Brno nástupiště 2.

Tato stanoviště se zobrazují také ve vyhledávačích spojení.

V zastávkách Brno, Šumavská a Brno, Husitská naše autobusy zastavují v zastávkách dálkových autobusů, které jsou poblíž tramvajových zastávek. V zastávkách Čebín, rozc.0.5; Čebín, sídliště a Tišnov, čerp.st. jsou obsluhovány zastávky na hlavní silnici II/385. V zastávce Bystřice n. Pern., sídliště I zastavují spoje vedené přes Štěpánov nad Svratkou vždy dvakrát, před i po otočení.

Pro rychlejší a plynulejší provoz jsou všechny zastávky linky na znamení, autobus zastaví jen tehdy, pokud na zastávce někdo hodlá nastoupit nebo vystoupit. Pro nástup do vozidla je na zastávce nutné stát tak, abyste mohli být řidičem přijíždějícího vozidla včas spatřeni. Není nutné dávat znamení, ale určitě to není na škodu, např. za snížené viditelnosti. Pro výstup z vozidla je nutné včas stisknout příslušné tlačítko signalizace k řidiči.

V konečných zastávkách, v zastávkách Brno, Královo Pole, nádraží a Bystřice nad Pernštejnem, autobusové nádraží a dále v zastávkách, kde již zastavilo jiné vozidlo, zastaví autobus vždy.

TARIF A PŘEPRAVNÍ PODMÍNKY

Pravidelná linková doprava DPMB, a.s., je provozována v komerčním režimu. Protože naše spoje nejsou v závazku Kraje Vysočina ani Jihomoravského kraje, není zde uznáván tarif VDV – Veřejné dopravy Vysočiny, ani tarif IDS JMK – Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje.

Na našich spojích platí výhradně kilometrický tarif dopravce. Jízdenky prodává řidič.

Na lince jsou bezplatně přepravovány děti do 6 let. Dále jsou vybraným skupinám cestujících poskytovány slevy z jízdného v případě, že nárok tuto na slevu cestující doloží:

50% sleva pro děti do 15 let;
50% sleva pro studenty do 26 let;
50% sleva pro seniory nad 65 let;
50% sleva pro osoby s invaliditou III. stupně;
50% sleva pro zaměstnance DPMB, a.s.;
75% sleva pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P.

Veškeré informace o cenách jízdného, o slevách, ale i o podmínkách přepravy získáte v následujících dokumentech.

Tarif DPMB, a.s., pro linkovou dopravu
Smluvní přepravní podmínky DPMB, a.s., pro linkovou dopravu

NÁMĚTY A PŘIPOMÍNKY

Uvítáme vaše náměty nebo připomínky k provozu pravidelné linkové dopravy, které nám pomohou tuto naši novou službu dále zlepšovat a rozvíjet. V sekci Kontakty najdete všechny způsoby, jak se s DPMB, a.s., spojit. Děkujeme za váš zájem.

Zdroj: DPMB

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Nevíte, co si naplánovat na Velikonoce? Správa jeskyní ČR - Správa jeskyní Moravského krasu otevře s předstihem veřejně přístupné jeskyně 🔝

https://www.brnenskyhlas.cz/podzemi-vyda-poklady-na-velky-patek-14-jeskyni-zahaji-sezonu/

Nevíte, co si naplánovat na Velikonoce? Správa jeskyní ČR - Správa jeskyní Moravského krasu otevře s předstihem veřejně přístupné jeskyně 🔝

www.brnenskyhlas.cz/podzemi-vyda-poklady-na-velky-patek-14-jeskyni-zahaji-sezonu/
... See MoreSee Less

3 weeks ago
BRNOmycity vzorově třídí odpad 🗑 Městem vlastněná společnost SAKO Brno už rok provozuje novou třídící linku, která jede na dvousměnný provoz. Pokračování v článku ↘️↙️

BRNOmycity vzorově třídí odpad 🗑 Městem vlastněná společnost SAKO Brno už rok provozuje novou třídící linku, která jede na dvousměnný provoz. Pokračování v článku ↘️↙️ ... See MoreSee Less

3 weeks ago

Comment on Facebook

Mezitím u nás v baráku, kde bydlí převážně studenti

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.