Kraj převezme v polovině ledna první nové vlaky Moravia

autor: | 11. 1. 2023 | Články

Foto: ilustrační foto

Jihomoravský kraj připravuje přebírání prvních jednotek menšího typu Moravia EMU 140 do majetku kraje. Informoval o tom po středečním jednání krajské rady radní pro oblast dopravy Jiří Crha.

Aktuálně předpokládáme, že jednotky Moravia EMU 140 by mohly být do majetku Jihomoravského kraje převzaty 16. ledna. U jednotek Moravia EMU 310, což je větší typ, očekáváme, že se začnou postupně objevovat na železničních tratích v rámci zkušebního provozu s cestujícími a do svého majetku by je kraj mohl převzít do 30. dubna,“ řekl Crha.

Pořízení celkem 37 nových vlakových jednotek přijde kraj na cca 6,6 miliardy korun. Z této částky až 85 procent pokryje dotace Evropské unie. Jde o 31 čtyřdílných jednotek pro 310 sedících cestujících a šest dvoudílných jednotek se 146 sedadly. Jejich dodavatelem je společnost ŠKODA TRANSPORTATION.

Soupravy Moravia mají zajistit přibližně 45 procent výkonů na spojích objednávaných krajem. Nové jednotky budou obsluhovat linky S2 Křenovice horní nádraží – Brno hl. n. – Březová nad Svitavou a S3 – Vlkov u Tišnova – Brno hl. n. – Břeclav, případně se objeví i na dalších tratích.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.