Ke kampusu už jezdí šalina. V Bohunicích začal provoz nového terminálu

autor: | 11. 12. 2022 | Články

Foto: Aleš Pelikán

Zásadní změnou s novým jízdním řádem, který začal dnes platit, je spuštění tramvajové linky k Fakultní nemocnici Brno a univerzitnímu kampusu. Tramvaje nahradily autobusovou linku 61, která se na trase často potýkala s hustým provozem způsobujícím její zpoždění. Další související změna se dotkla linky 7, ta nově jezdí až do Starého Lískovce. Posílena je linka 25, a to z důvodu ukončení regionálních linek v novém přestupním terminálu.

Další linkou, jejíž provoz se po prodloužení tramvajové trati do kampusu rozšířuje, je trolejbus číslo 37. Přibližně polovina spojů bude po celý den, navíc i večer a o víkendu, prodloužena z Kohoutovic přes Kamenný vrch do zastávky Nemocnice Bohunice. Společně s autobusem číslo 50 tak posílí spojení z Kohoutovic k nové konečné linky 8.

Autobusová linka 40 zůstane zachována, oproti původní trase bude navíc obsluhovat i Spielberk Office Centre při ulici Heršpické náhradou za zrušenou linku 61.

Další novinkou související se změnou trasy na lince 8 je zřízení nové zastávky Karpatská na trati tramvají 6 a 7 do Starého Lískovce. Stanice se nachází v blízkosti domu s pečovatelskou službou. Toto místo dříve obsluhoval autobus 82. Tento spoj je stejně jako další méně využívaný minibus 81 zrušen. Náhradou jsou spoje zajišťované nízkopodlažními vozy na všech linkách MHD. V daném místě je upravena linka 51 a zároveň zřízena nová linka 62 na Červený kopec.

Dneškem skončila také výluka na železniční trati Brno–Blansko. Z tohoto důvodu dochází k posílení linek 2, 4 a 9. U prvních dvou bude zkrácen interval ve špičce na pět minut. Na lince číslo 4 nepojedou všechny tramvaje až do Obřan, ale vybrané spoje budou končit ve smyčce Maloměřice – most. Na lince 9 se navýší její kapacita nasazením nízkopodlažních tramvají 13T v denní době od pondělí do pátku na všechny spoje.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.