Dáme na vás – letos uspělo v participativním rozpočtu sedm projektů

autor: | 5. 12. 2022 | Články

Foto: MMB

S koncem listopadu skončilo také hlasování o participativním rozpočtu. Město na projekty vyčlenilo pětatřicet milionů korun. Ze 47 návrhů, které dostaly hlasy, jich bude realizováno sedm. Letošní ročník participativního rozpočtu Dáme na vás byl v Brně již šestým v pořadí. Celkem v něm hlasovalo přes třináct tisíc lidí.

Nejvíce hlasů (4252) dostal projekt Nebýt na to sama. Pomoci má onkologicky nemocným ženám v brněnských nemocnicích. Navazuje na předchozí projekt, díky kterému vznikla jedinečná onkokosmetická poradna, fyzioterapeutické kurzy, ale i psychologická podpora nebo hlídání dětí pacientek. Letos dostane návrh od města bezmála tři a půl milionu korun.

Pomáhat onkologicky nemocným je i cílem dalšího projektu Onkologicky léčené děti v Brně – II. Návrh je zaměřený na dětské pacienty a také tento zvítězil již podruhé. Každý rok se léčí na dětské onkologii v Brně sto padesát dětí a mladistvých.

Domek se dvěma klubovnami v Medlánkách. To je další z vítězných návrhů. Na pozemku, který se nachází v blízkosti medláneckých hřišť a rybníka vznikne klubovna pro děti a seniory.

Dalším projektem, který se získal podporu už podruhé, jsou Stromy II. Plánem je vysadit až sedm set stromů například v Řečkovicích, Medlánkách, Králově Poli nebo Žabovřeskách.

Projekt Dětské hřiště Akátky je situován do lesoparku mezi městskými částmi Vinohrady a Židenice. Klade si za cíl rozdělit stávající plochu na tři nové části podle věku dětí a vytvořit nová místa k odpočinku.

Activity Park BRNOcity je název projektu, který chce v Bosonohách vytvořit park, ve kterém by si mohli hrát školáci bez rozdílu věku. Při ulici Skalní vznikne mimo jiné velké hrací centrum pro děti s lanovými mosty, ručkovací dráha, trampolína nebo kolotoč.
Chodník z Anthroposu do Nového Lískovce.

Posledním z vítězných projektů je Chodník z Anthroposu do Nového Lískovce. Jde o vybudování necelého kilometru chodníku podél silnice mezi zastávkami Antropos a Lesní. Dnes je tu jen vyšlapaná pěšina.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.