Bytová kauza z Brna-středu: Rada odvolala předsedu komise Bradáče

autor: | 10. 10. 2022 | Články

Foto: MČ Brno-střed

Rada městské části se dnes zabývala situací související s obviněním JUDr. Otakara Bradáče státní zástupkyní ve věci přidělování bytů na městské části Brno-střed.

Rada městské části Brno-střed rozhodla, že odvolává JUDr. Otakara Bradáče z funkce předsedy komise bytové, majetkové a dislokační.

Rada pověřila oddělení vnitřního auditu a kontroly provedením operativně zařazeného auditu, jehož předmětem bude prošetření procesu přidělení bytů podle Pravidel pronájmu bytů v městské části Brno-střed a kritérií a způsobu výběru žadatelů o pronájem bytu. A také přípravou a provedením operativně zařazeného systémového auditu, jehož předmětem bude identifikace a snížení rizik při přidělování bytů ve správě městské části Brno-střed.

Dále rada pověřila tajemníka Úřadu městské části Brno-střed dotázat se vyšetřujícího policejního orgánu na bližší informace o předmětu vyšetřování včetně informace o tom, kterých členů samosprávných orgánů či zaměstnanců úřadu se trestní řízení týká. Dále pak, zda je v probíhajícím trestním řízení městská část Brno-střed vedena jako poškozená a zda, podle jeho názoru, byla vyšetřovaným jednáním obviněných městské části způsobena škoda, případně v jakém rozsahu a z jakého titulu.

„Je naprosto zřejmé, že se jedná o velmi závažné provinění, na které budeme adekvátně reagovat a vyvodíme z něj důsledky. Ať už systémovými změnami při přidělování bytů nebo posílením kontrolní činnosti,“ uvedl starosta městské části Brno-střed Ing. arch. Vojtěch Mencl.

Práce bytového odboru a příprava podkladů o jednotlivých žadatelích pro rozhodování bytové komise jsou průběžně kontrolovány. V prosinci loňského roku provedl na Úřadě městské části Brno-střed kontrolu Odbor bytový Magistrátu města Brna. Ta byla zaměřena na evidenci žadatelů o byt a pronájem běžných obecních bytů s dispozičním právem naší městské části. Během kontroly nebyly zjištěny žádné nedostatky a kontroloři v protokolu o kontrole konstatovali, že městská část Brno-střed postupovala podle Pravidel pronájmu bytů v městské části Brno-střed a Kritérií a způsobu výběru žadatelů o pronájem bytu v městské části Brno-střed, které schválilo zastupitelstvo městské části.

Souběžně na úřadě probíhá také namátková kontrola vyhodnocení žádostí o byt v souladu s pravidly, kterou zajišťuje oddělení vnitřního auditu a kontroly. Poslední kontrola proběhla letos v září a ani při této kontrole nebyly zjištěny zásadní nedostatky.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.