OPD – Posílení napájení oblasti Netroufalky pro elektrickou trakci

autor: | 24. 7. 2022 | Aktuality, DPMB

Foto:

 
Součástí realizace projektu Posílení napájení oblasti Netroufalky pro elektrickou trakci byla výstavba nové měnírny a souvisejících nových napájecích kabelů, čímž došlo k posílení napájení trolejbusových tratí v oblasti Univerzitního kampusu Brno a byly odstraněny problémy spojené s nedostatečnou kapacitou napájení, která způsobovala výpadky v pravidelnosti a spolehlivosti veřejné dopravy elektrické trakce. Kromě posílení napájení na stávajících trolejbusových tratích je nová měnírna dimenzována i pro případný rozvoj trolejbusové dopravy v oblasti a pro napájení části nové tramvajové tratě z Osové ke Kampusu MU v Bohunicích, dále pak.
 
Ministerstvo dopravy jako řídící orgán Operačního programu Doprava 2014–2020 spolufinancovaného z Evropských strukturálních a investičních fondů vyhlásilo v srpnu 2016 výzvu pro naplnění specifického cíle 1.4 Vytvoření podmínek pro zvýšení využívání veřejné hromadné dopravy ve městech v elektrické trakci. Tato výzva byla určena přímo pro rozvojové projekty realizované v rámci Brněnské metropolitní oblasti.
 
Dopravní podnik na základě vyhlášené výzvy zpracoval projektovou žádost o dotaci, která byla schválena a dne 3. 8. 2021 byl vydán Schvalovací protokol, který byl příslibem dotace. Ta byla nakonec poskytnuta ve výši téměř 40 mil. Kč a pokryla 60 % celkových způsobilých nákladů projektu.
 
Zdroj: DPMB

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.