Zítra začínají Velikonoční slavnosti na náměstí Svobody

autor: | 30. 3. 2023 | Články, Kultura

Foto: MČ Brno-střed

Na náměstí Svobody se opět vrací Velikonoční slavnosti, které pro Brňany i návštěvníky města  již řadu let připravuje městská část Brno-střed a její příspěvková organizace Kávéeska. Letos se konají od pátku 31. března až do neděle 9. dubna. Na 40 stánků nabídne pestrou škálu zboží převážně s velikonoční tématikou, řemeslnými a rukodělnými výrobky, pochutinami i občerstvením, prostor bude dán tradičně také neziskovému sektoru. Stánky se každý den otevřou v 11.00 hodin a budou pro návštěvníky centra k dispozici až do 19.00 hodiny.

„Od roku 2018 nám Velikonoční slavnosti zdobí téměř dvoumetrová kraslice, kterou městu Brnu darovala chorvatská Koprivnicko-Križevecká župa. Kraslice osobitým způsobem zachycuje přírodu, brněnské dominanty a památky a každým rokem zaujme jak děti, tak dospělé. Zastavte se na slavnostech s přáteli nebo rodinou, poslechněte si cimbálovou muziku a užijte si spolu s námi velikonoční atmosféru,“ zve na náměstí Svobody starosta městské části Brno-střed Ing. arch. Vojtěch Mencl.

Doprovodný program bude začínat v 16.00 hodin a bude složený převážně z vystoupení folklórních a národopisných souborů, zahraje například cimbálová muzika Grossianka, Majerán, Kapric, Jánoch, Denár, Oskoruša, Mládí z Čejče a další.

O víkendech vystoupí od 15.00 hodin také dětské soubory Relíček, Pomněnka, Vonička či Kyjovánek a pro děti bude v tento čas připravena tvořivá dílnička. Kompletní program je k dispozici na stránkách: velikonocnislavnosti.cz. Slavnosti se budou konat za každého počasí.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.