Zamilec dostal díky participativnímu rozpočtu nové hřiště

autor: | 19. 4. 2023 | Články

Foto: MMB

Nedaleko železniční stanice v Řečkovicích leží Zamilovaný hájek, mezi Brňany známý jako Zamilec. Pro láskou opojené páry místo přímo ideální. Skrývá totiž mnoho romantických zákoutí a je ideální také pro procházky a odpočinek. A právě pro toho místo dostal roce 2020 veřejnou podporu projekt participativního rozpočtu Dáme na vás na vybudování dětského hřiště a sportoviště. Po třech letech se stal skutečností a v úterý byl slavnostně předán do užívání.

Projekt si kladl za cíl rozšíření možností kvalitního trávení volného času pro větší počet uživatelů, zejména pro rodiny s dětmi a aktivní sportovce. Stavební práce přišly na téměř 2,6 milionu korun včetně DPH.

„Brňané se tak mohou v oblíbené lokalitě těšit na nové herní a cvičební prvky, lavičky, odpadkové koše a informační tabule. Součástí projektu byla také výsadba stromů, založení trávníku, úprava keřových skupin a zpevněných ploch, přičemž důraz byl kladen na to, aby projekt nenarušoval přírodní ráz lokality,“ řekl při slavnostním otevření radní Filip Chvátal.

Vzhledem k faktu, že většina území Zamilovaného hájku se nachází v záplavovém území, bylo potřeba hledat místo, které umožňuje realizaci i splnění příslušných norem. Významným prvkem je zde proto také retenční nádrž.

Také letos, v sedmém ročníku participativního rozpočtu, mohou Brňané do 15. května přihlašovat svoje návrhy ke zlepšení života ve městě.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

2 weeks ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.