Zamilec dostal díky participativnímu rozpočtu nové hřiště

autor: | 19. 4. 2023 | Články

Foto: MMB

Nedaleko železniční stanice v Řečkovicích leží Zamilovaný hájek, mezi Brňany známý jako Zamilec. Pro láskou opojené páry místo přímo ideální. Skrývá totiž mnoho romantických zákoutí a je ideální také pro procházky a odpočinek. A právě pro toho místo dostal roce 2020 veřejnou podporu projekt participativního rozpočtu Dáme na vás na vybudování dětského hřiště a sportoviště. Po třech letech se stal skutečností a v úterý byl slavnostně předán do užívání.

Projekt si kladl za cíl rozšíření možností kvalitního trávení volného času pro větší počet uživatelů, zejména pro rodiny s dětmi a aktivní sportovce. Stavební práce přišly na téměř 2,6 milionu korun včetně DPH.

„Brňané se tak mohou v oblíbené lokalitě těšit na nové herní a cvičební prvky, lavičky, odpadkové koše a informační tabule. Součástí projektu byla také výsadba stromů, založení trávníku, úprava keřových skupin a zpevněných ploch, přičemž důraz byl kladen na to, aby projekt nenarušoval přírodní ráz lokality,“ řekl při slavnostním otevření radní Filip Chvátal.

Vzhledem k faktu, že většina území Zamilovaného hájku se nachází v záplavovém území, bylo potřeba hledat místo, které umožňuje realizaci i splnění příslušných norem. Významným prvkem je zde proto také retenční nádrž.

Také letos, v sedmém ročníku participativního rozpočtu, mohou Brňané do 15. května přihlašovat svoje návrhy ke zlepšení života ve městě.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.