Základní škola Sirotkova v Žabovřeskách bude mít nové odborné učebny

autor: | 1. 9. 2023 | Články

Foto: Aleš Pelikán, vizualizace - MČ Brno-Žabovřesky

Jednu z největších základních škol v Brně se 780 žáky nenechaly prázdniny odpočívat. Zavládl tu stavební ruch, na jehož konci budou na začátku dalšího školního roku 2024/2025 nové specializované učebny.

„Stavbaři položili základovou desku pro výstavbu nové kotelny a celého nového školního traktu,“ řekl při čtvrtečním poklepu základního kamene ředitel Základní školy Sirotkova Dan Jedlička.

Během léta byly ukončeny bourací práce staré kotelny, na které plynule navazuje výstavba nové, aby nebyla ohrožena topná sezona, a do běžného režimu školy zasahovala co nejméně. Výstavba celého nového traktu povede k výraznému zlepšení podmínek pro výuku především odborných předmětů.

 

Absence těchto učeben s vlastním zázemím, nedostatek kabinetů a skladovacích prostor znesnadňovala učitelům přípravu experimentálních částí hodin. „Škola získá moderně vybavené prostory pro výuku fyziky, chemie, robotiky a přírodopisu. Učebny budou vybaveny novými didaktickými pomůckami a bude i v nich instalována technologie pro on-line přenos výuky do domácností žáků,“ popsal novinky ředitel školy Jedlička.

Slavnostního poklepání základního kamene se zúčastnila radní města Brna pro oblast školství Irena Matonohová, starosta Městské části Brno-Žabovřesky Filip Leder, ředitel ZŠ Sirotkova Dan Jedlička a předseda představenstva stavební společnosti KALAHA Petr Bajer.

Škola Sirotkova byla založena v roce 1908, tehdy ještě jako měšťanská dívčí škola. Od roku 1980 realizuje výběrové páté třídy se zaměřením na matematiku a informatiku.

 

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.