Zákaz vstupu do lesů: Červený kopec a část Sadové

autor: | 25. 1. 2024 | Články

Foto: MMB a Mapy.cz

Po několik následujících týdnů budou veřejnosti nepřístupné dva brněnské lesy. Omezení se týká oblasti Červeného kopce i území mezi Soběšicemi a Královým Polem. Pracovníci na obou místech těží suché porosty, které znamenají možné ohrožení pro návštěvníky lesů.

Aktuálně platí zákaz vstupu do lesa na Červeném kopci pod ulicí Netroufalky, kde se likviduje suchý a rizikový porost. Jde celkově až o 350 nebezpečných stromů. Uzavřená oblast zahrnuje zhruba 24 hektarů lesa včetně zelené turistické pěší trasy, na jejímž začátku nechybí informační tabule o omezení, a řady vyjetých trailových tratí. Uzavírka se netýká přilehlé cyklostezky podél Svratky. Dělníci z Lesů města Brna budou na místě pracovat až do 29. února letošního roku.

Nepřístupnou se stala také část lesa v lokalitě Sadová mezi Královým Polem a Soběšicemi o výměře zhruba 31 hektarů, jenž je v majetku Mendelovy univerzity v Brně. Těží se tam suché lesní porosty i ty napadané kůrovcem. Těžba bude probíhat až do 20. března letošního roku.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.