Začíná festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER

autor: | 27. 3. 2023 | Články

Foto: JAMU - Divadlo na Orlí

Jde o mezinárodní festival divadelních škol s více než třicetiletou tradicí. Jeho jedinečnost spočívá v tom, že hlavní organizátoři jsou sami studenti Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění.

Do Brna přijíždí devět zahraničních souborů, aby ukázaly svou práci na prknech místních divadel – v Centru experimentálního divadla, v Divadle na Orlí a Studiu Marta. Od 28. března do 1. dubna vystoupí studenti z Gruzie, Bulharska, Polska, Německa, Slovinska nebo Velké Británie.

Festivalu ale nevládne jen divadlo. Každoročně se s ním pojí i nabitý OFF program, který kromě workshopů, diskuzí a dalších představení nabídne i hudbu.

Zahajovací ceremoniál v úterý odpoledne na Moravském náměstí vyústí v otvírací koncert tří interpretů, který spustí šňůru každovečerních party napříč brněnskými bary a kluby. Headlinerem ENC: OPEN AIR X-PLOSION bude FVLCRVM, jeden ze současných nejvyhledávanějších producentů na české a slovenské hudební scéně. Během večera dále vystoupí kapely Purplefox Town a Island Mint, přičemž vstup na celý úterní program je zdarma.

V rámci OFF programu vystoupí hudební umělci na Moravském náměstí, kde bude Open Air Stage pro veřejnost. Těšit se můžete i na večírky v ArtBaru, Divadle Husa na provázku a v prostorách Prvního patra. Program slibuje spoustu zajímavých událostí.

Jedním z letošních ambasadorů festivalu je herec Jaroslav Plesl.

Projekt je spolufinancován vládami Česka, Maďarska, Polska a Slovenska prostřednictvím visegrádských grantů.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.