Začíná další ročník projektu Dáme na vás

autor: | 1. 2. 2023 | Články

Foto: MMB

Pětatřicet milionů celkem, pět milionů na projekt – nejdůležitější parametry zůstávají stejné i pro další, již sedmý ročník participativního rozpočtu Dáme na vás. Podávat projekty mohou jejich autoři od 1. února února do 15. května. Dosud bylo na základě návrhů Brňanů dokončeno 35 projektů za 63 milionů korun a u dalších téměř tří desítek probíhá jejich realizace.

S koncem listopadu minulého roku skončilo předcházející hlasování. Město na projekty vyčlenilo pětatřicet milionů korun. Ze 47 návrhů, které dostaly hlasy, jich bude realizováno sedm. Celkem v něm hlasovalo přes třináct tisíc lidí. A které to jsou?

Nejvíce hlasů (4252) dostal projekt Nebýt na to sama. Pomoci má onkologicky nemocným ženám v brněnských nemocnicích. Navazuje na předchozí projekt, díky kterému vznikla jedinečná onkokosmetická poradna, kurzy, ale i psychologická podpora nebo hlídání dětí pacientek. Letos dostane návrh od města bezmála tři a půl milionu korun.

Pomáhat onkologicky nemocným je i cílem dalšího projektu Onkologicky léčené děti v Brně – II. Je zaměřený na dětské pacienty a také tento zvítězil již podruhé. Každý rok se léčí na dětské onkologii v Brně sto padesát dětí a mladistvých.

Domek se dvěma klubovnami v Medlánkách. To je další z vítězných návrhů. Na pozemku, který se nachází v blízkosti medláneckých hřišť a rybníka vznikne klubovna pro děti a seniory.

Dalším projektem, který získal podporu už podruhé, jsou Stromy II. Plánem je vysadit až sedm set stromů například v Řečkovicích, Medlánkách, Králově Poli nebo Žabovřeskách.

Projekt Dětské hřiště Akátky je situován do lesoparku mezi městskými částmi Vinohrady a Židenice. Klade si za cíl rozdělit stávající plochu na tři nové části podle věku dětí a vytvořit nová místa k odpočinku.

Activity Park BRNOcity je název projektu, který chce v Bosonohách vytvořit park, ve kterém by si mohli hrát školáci bez rozdílu věku. Při ulici Skalní vznikne mimo jiné velké hrací centrum pro děti s lanovými mosty, ručkovací dráha, trampolína nebo kolotoč.

Posledním z loňských vítězných projektů je Chodník z Anthroposu do Nového Lískovce. Jde o vybudování necelého kilometru chodníku podél silnice mezi zastávkami Antropos a Lesní.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.