Za Lužánkami se plavci v říjnu dočkají nového 25m bazénu

autor: | 11. 9. 2023 | Články

Foto: vizualizace STAREZ-SPORT, a.s.

Symbolickým poklepáním základního kamene započala v září 2021 rekonstrukce Městského plaveckého stadionu Lužánky a výstavba nové bazénové haly s 25metrovým rozplavbovým a 16metrovým výukovým bazénem.

Město k tomu vedl nedostatek plaveckých hal v Brně pro účely povinného plavání dětí základních škol z důvodu změny metodiky pro ZŠ v oblasti sportu a zájem vrátit do Brna domácí i mezinárodní plavecké soutěže. Neméně podstatným důvodem pro výstavbu nové haly je i snaha navýšit kapacity krytých bazénů pro širokou veřejnost.

Amatéři i profesionálové si zde zaplavou ve dva a půl metru širokých drahách. Osm drah a pětadvacetimetrová délka splňuje požadavky pro pořádání mistrovství světa i Evropy. Parametry bazénu jsou nastavené tak, aby splňoval závodní standardy.

Bazény budou mít společný vstup přes hlavní vestibul padesátimetrového bazénu, jako tomu bylo doposud. Díky propojeným prostorám bude možné snadno přecházet z jedné haly do druhé. Prostory pro návštěvníky, které zahrnují sprchy a převlékárny, nabídnou i kompletní bezbariérové zázemí.

Na základě požadavků sportovních oddílů bude nový bazén v keramické úpravě. U něj bude i malá tribuna a informační tabule. Celá hala bude bezbariérová. Vedle pětadvacítky zde bude i menší vodní plocha určená neplavcům a začátečníkům.

Specialitou části s novým bazénem je zelená střecha, která v zimě zabrání únikům tepla, zatímco v létě stavbu ochladí. Pětadvacítka poslouží k výcvikovým účelům i pro veřejnost.

Zbrusu nová plavecká hala vyrostla podle plánu v místech nevyužívaného parku vedle vchodu na stávající plavecký stadion. Projekt zahrnuje také revitalizaci okolí. Rekonstrukci centrálního přístupového schodiště, modernizaci lávky a vytvoření dostatečného počtu nových parkovacích míst a technickou revitalizaci stávajících ploch. Otevření je plánováno na říjen tohoto roku.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.