Výstaviště zaplní vojenská, bezpečnostní a záchranářská technika

autor: | 23. 5. 2023 | Články

Foto: Veletrhy Brno, archiv

Od středy 24. do 26. května se v pavilonech a na venkovních plochách uskuteční 17. ročník mezinárodního veletrhu IDET, který si letos připomíná 30 let od svého prvního ročníku. Jedná se o významnou prezentaci českého obranného průmyslu a za dobu své existence si veletrh vybudoval prestižní pozici v NATO.

Ministerstvo obrany a Armáda České republiky se tento rok představuje s expozicí, která je tematicky zaměřena na 30 let od založení naší armády po rozdělení Československa. Návštěvníci budou mít možnost vidět rozdíl mezi starší a novou technikou i vybavením, což jim umožní získat lepší představu o tom, jak se armáda za posledních 30 let změnila.

Současně se konají také veletrhy PYROS a ISET, které se zaměřují na prezentaci požární a bezpečnostní techniky a služeb. Lákadlem bezpečnostních veletrhů je venkovní IDET ARENA, tedy terénní polygon pro dynamické ukázky vojenské, hasičské a policejní techniky. Kromě polygonu je připravován i další doprovodný program.

Jde o jedinečnou příležitost pro prezentaci všech složek integrovaného záchranného systému. V pavilonu F se budou prezentovat Hasičský záchranný sbor ČR, Policie ČR, Celní správa ČR, Správa státních hmotných rezerv ČR, Vězeňská služba ČR i Městská policie Brno.

Veletrhy IDET, PYROS a ISET jsou ve středu a ve čtvrtek otevřeny od 9 do 17 hodin. První dva dny je vstup umožněn pouze pro osoby starší 16 let. V pátek je otevřeno od 9 do 16 hodin. Veletrhy PYROS a ISET trvají až do soboty 27. května, kdy bude připraven program pro širokou veřejnost pod názvem Den bezpečnosti. V tento den bude otevřena rovněž expozice Ministerstva obrany ČR a Armády ČR a pokračovat budou také ukázky techniky a zásahů v IDET Areně.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.