Vítěz vítězů je název letošní soutěžní přehlídky ohňostrojů Ignis Brunensis

autor: | 20. 4. 2023 | Články, Kultura

Foto: ilustrační

Letošní ročník je specifický tím, že se bude soutěžit o titul Winner of Winners, tedy vítěze mezi vítězi z posledních let. Z tohoto důvodu nemají ohňostroje letos společné téma ani povinnou skladbu jako tomu bylo v předcházejících letech.

Zahajovací ohňostroj ze Špilberku 27. května, který není soutěžní, bude věnovaný oslavám 95. výročí otevření výstaviště u příležitosti Výstavy soudobé kultury uspořádané k 10. výročí vzniku Československa. Poslední květnový víkend se zde uskuteční akce BVV95. Její součástí bude například Den bezpečnosti nebo Muzeum v pohybu.

Soutěžní část přehlídky odstartuje na Brněnské přehradě o dva týdny později. Tu zahájí pětinásobný vítěz Flash Barrandov SFX. Další tři ohňostroje budou následovat vždy ve středu a sobotu o půl jedenácté večer.

Ve středu 16. června se divákům představí vítěz z roku 2018, francouzský tým Pok 2.0 Lux Factory. Následující sobotu se představí norský tým North Star Fireworks, který je držitelem hlavní ceny v roce 2019. Jako poslední 21. června vystoupí vítězové všech kategorií loňského roku Švédové Göteborgs Fyrverkerifabrik.

Stejně jako tomu bylo vloni i letos se před sobotními ohňostroji na přehradě mohou lidé těšit na dvě světelná show spojená s hudbou a dvěma stovkami dronů, které vytvoří animované obrazy na obloze. První bude věnovaná třiceti letům samostatného Česka a Slovenska, druhá bude lehce mysteriózní.

Od května až do září doprovodí soutěžní přehlídku ohňostrojů ve městě festival zábavy, jehož součástí budou kulturní a sportovní akce jako například Den dětí nebo mezinárodní policejní mistrovství v jezdectví.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.