Vítěz vítězů je název letošní soutěžní přehlídky ohňostrojů Ignis Brunensis

autor: | 20. 4. 2023 | Články, Kultura

Foto: ilustrační

Letošní ročník je specifický tím, že se bude soutěžit o titul Winner of Winners, tedy vítěze mezi vítězi z posledních let. Z tohoto důvodu nemají ohňostroje letos společné téma ani povinnou skladbu jako tomu bylo v předcházejících letech.

Zahajovací ohňostroj ze Špilberku 27. května, který není soutěžní, bude věnovaný oslavám 95. výročí otevření výstaviště u příležitosti Výstavy soudobé kultury uspořádané k 10. výročí vzniku Československa. Poslední květnový víkend se zde uskuteční akce BVV95. Její součástí bude například Den bezpečnosti nebo Muzeum v pohybu.

Soutěžní část přehlídky odstartuje na Brněnské přehradě o dva týdny později. Tu zahájí pětinásobný vítěz Flash Barrandov SFX. Další tři ohňostroje budou následovat vždy ve středu a sobotu o půl jedenácté večer.

Ve středu 16. června se divákům představí vítěz z roku 2018, francouzský tým Pok 2.0 Lux Factory. Následující sobotu se představí norský tým North Star Fireworks, který je držitelem hlavní ceny v roce 2019. Jako poslední 21. června vystoupí vítězové všech kategorií loňského roku Švédové Göteborgs Fyrverkerifabrik.

Stejně jako tomu bylo vloni i letos se před sobotními ohňostroji na přehradě mohou lidé těšit na dvě světelná show spojená s hudbou a dvěma stovkami dronů, které vytvoří animované obrazy na obloze. První bude věnovaná třiceti letům samostatného Česka a Slovenska, druhá bude lehce mysteriózní.

Od května až do září doprovodí soutěžní přehlídku ohňostrojů ve městě festival zábavy, jehož součástí budou kulturní a sportovní akce jako například Den dětí nebo mezinárodní policejní mistrovství v jezdectví.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.