Vilu Stiassni provoněly květiny věnované Suzanne

autor: | 5. 2. 2023 | Články

Foto: Vila Stiassni

Zájemci mají nyní jedinečnou možnost prohlédnout si reprezentativní salonky vily Stiassni v Pisárkách obohacené do 6. února květinovými vazbami na výstavě nazvané „V hlavní roli paní flóra aneb pohádkové květiny na stříbrném plátně“. Floristé se letos nechali inspirovat pohádkami jako Panna a netvor, Jak se budí princezny, Pyšná princezna, Zlaté kapradí nebo Adéla ještě nevečeřela.

Do interiéru vily se vrátila již po šesté výstava z dílny floristy Slávka Rabušice, který do ní vnesl doslova záplavu květin, která v časech, kdy vilu obývali její stavitelé, nebyla ničím neobvyklým. Ve více než tříhektarové zahradě se tehdy květiny pěstovaly nejen na záhonech, ale také ve sklenících.

Pro letošní ročník jsme se rozhodli celou výstavu věnovat nejmladší obyvatelce, dceři Suzanne, od jejíhož narození uplyne letos sto let. Konzultovali jsme s jejím synem výběr květin tak, abychom do vazeb zahrnuli i ty, které měla jeho maminka v oblibě,“ řekla kastelánka vily Kateřina Konečná.

Květiny zdobí reprezentativní salonky v přízemí a apartmán Suzanne Stiassni v patře, které si návštěvníci mohou prohlédnout s průvodcem denně od 9 do 17 hodin. Prohlídky se konají vždy v celou hodinu.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.