Verdikt soudu: Stánky v podchodu patří definitivně městu

autor: | 23. 2. 2023 | Články

Foto: vizualizace, Kancelář architekta města Brna

Podchod pod hlavním vlakovým nádražím, kudy denně proudí desetitisíce lidí, čeká už léta na rekonstrukci. Podle dřívějšího záměru města měla jeho oprava začít loni v létě. Ale nezačala. Čekalo se na výsledek soudního sporu mezi městem Brnem a firmou Pliska, která část stánků v podchodu vlastní od devadesátých let a která nechce podchod na lukrativním místem pod hlavním nádražím opustit.

Spor se táhl několik let. Naposledy v roce 2020 ve prospěch Brna rozhodl Městský soud v Brně a po více než dvou letech ve středu krajský soud potvrdil, že prostor pod tramvajovými nástupišti patří městu. Může si tak s ním nakládat jako se svým majetkem. Rozsudek je pravomocný.

Zástupci iniciativy Zachraňme podchod, jež vznikla v reakci na zveřejnění záměru města a volala po zachování prodejen, trvali na tom, že ze strany Brna, odstranit stánky směrem k Tescu, šlo o předčasný krok a prodejci mohli ještě dál fungovat a platit nájem. Po verdiktu krajského soudu tak město nyní může stánky odstranit a pokračovat v přípravě rekonstrukce celého podchodu. Současný spor se vedl o pětici stánků, na místě jich je ale víc. Také s dalšími jejich údajnými majiteli město vede spory.

Počkáme na písemné vyhotovení rozsudku, kde bude podrobně zanalyzována celá situace, a na základě toho bychom přistoupili k nejrychlejší a právně bezpečné cestě, jak je odtud dostat,“ řekl radní pro majetek Jiří Oliva, který město na soudním líčení zastupoval. Podle něj magistrát prověří i možnou cestu, že by vyklidili také další stánky, nejen zmíněnou pětici, ještě dříve, než spory skončí pravomocným verdiktem.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.