Vandalové řádili na nočních autobusových linkách

autor: | 12. 2. 2023 | Články

Foto: Městská policie Brno

Jen za několik posledních dnů strážníci dopadli tři podezřelé, kterým teď hrozí vězení. Nejnověji ve středu před třetí hodinou ráno spěchala autohlídka do Mariánského údolí, kam ji na pomoc povolal dispečink dopravního podniku. Dvaačtyřicetiletý muž tam údajně prohodil kámen jedním z velkých bočních skel autobusu. Hlídka ho dopadla přímo na konečné. Škoda se pohybuje okolo 15 tisíc korun.

Shodou okolností úplně na stejném místě jiný muž minulé úterý také mrštil kameny na autobus a postupně rozbil hned dvě okna. Při orientační dechové zkoušce nadýchal strážníkům dvě promile.

Na konci ledna si hlídka městské policie při průjezdu Husovou ulicí všimla, jak na zastávce Šilingrovo náměstí rozlícený mladík zběsile kopal do dveří noční linky autobusu, až rozbil jednu ze skleněných tabulí. O něco dříve při slovní výměně s ostatními cestujícími údajně vytáhl nůž. Před strážníky se sice snažil utéct, jeden z nich ho ale doběhl, stáhl k zemi a nasadil mu pouta. Hlídka u něj potom našla ne jeden, ale dva nože.

Aktéři všech tří případů jsou teď důvodně podezřelí z trestného činu poškozování cizí věci.

Vloni vandalové způsobili dopravnímu podniku hlavně na vozidlech škody za 4,5 milionu. Jsou o 330 tisíc korun vyšší než v roce 2021. Jedná se o částku, která se blíží pořizovací ceně nového autobusu. Nejčastěji jsou terčem vandalů tramvaje. Škrábou nebo leptají skla, čmárají po vozech nebo ničí zastávkové označníky.

Náklady na opravy v tomto případě snižujeme lepením reparačních fólií. Jejich náhrada je oproti výměně celého skla až dvacetkrát levnější,“ řekl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. Výměna skla podle typu stojí třidvacet tisíc korun, stržení a nalepení nové folie tisícovku.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.