V Pisárkách začala stavba vratné smyčky, tunelem začnou tramvaje jezdit 1. května

autor: | 24. 3. 2023 | Články

Foto: vizualizace DPMB a ŘSD

Stavba tramvajové smyčky ulehčí práci dopravního podniku a do budoucna přinese také úspory. Tato investice navazuje na předchozí etapy modernizace vozovny v Pisárkách.

„Šaliny, které budou po opětovném zprovoznění trati v Žabovřeské přijíždět od Bystrce, se už nebudou muset otáčet až ve smyčce na Mendlově náměstí, ale do pisárecké vozovny najedou přímo. Jedná se o desetiminutové zdržení, navíc to přináší náklady navíc,“ řekl ve čtvrtek při slavnostním zahájení stavby generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Součástí stavby jsou i dvě odstavné koleje a kolejové rozvětvení ve vozovně. Dlouhodobější dopravní omezení související s touto stavbou dopravní podnik neplánuje. Počítá jen s krátkými víkendovými nebo prázdninovými výlukami.

Ze stavebního hlediska je nejnáročnější částí mostní objekt a na něm vedená tramvajová smyčka, která je konstruovaná jako první jízdní dráha. Do budoucna plánuje dopravní podnik v této oblasti i výstavbu protihlukové zdi od ulice Hlinky.

 

Stavba tramvajové trati v Žabovřeské a zprovoznění tunelu jde do finále

Už v dubnu začne dopravní podnik se zkušebními jízdami, během nichž potřebuje otestovat, zda vše v tunelu funguje, jak má. Provoz s cestujícími bude zahájen 1. května.

Půjde o druhý tramvajový tunel v Brně dokončený v posledním půlroce. Vloni v prosinci byl uveden do provozu ten, který vede k fakultní nemocnici a k univerzitnímu kampusu v Bohunicích. Se svou délkou 602 metrů je nejdelším v České republice.

Ten právě dokončovaný v Žabovřeské měří necelého půl kilometru. Stavební práce otevřením tunelu a tramvajové tratě ale neskončí. Dělníci zde budou dále pracovat na silničním rozšíření Velkého městského okruhu až do konce příštího roku.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Nevíte, co si naplánovat na Velikonoce? Správa jeskyní ČR - Správa jeskyní Moravského krasu otevře s předstihem veřejně přístupné jeskyně 🔝

https://www.brnenskyhlas.cz/podzemi-vyda-poklady-na-velky-patek-14-jeskyni-zahaji-sezonu/

Nevíte, co si naplánovat na Velikonoce? Správa jeskyní ČR - Správa jeskyní Moravského krasu otevře s předstihem veřejně přístupné jeskyně 🔝

www.brnenskyhlas.cz/podzemi-vyda-poklady-na-velky-patek-14-jeskyni-zahaji-sezonu/
... See MoreSee Less

3 weeks ago
BRNOmycity vzorově třídí odpad 🗑 Městem vlastněná společnost SAKO Brno už rok provozuje novou třídící linku, která jede na dvousměnný provoz. Pokračování v článku ↘️↙️

BRNOmycity vzorově třídí odpad 🗑 Městem vlastněná společnost SAKO Brno už rok provozuje novou třídící linku, která jede na dvousměnný provoz. Pokračování v článku ↘️↙️ ... See MoreSee Less

3 weeks ago

Comment on Facebook

Mezitím u nás v baráku, kde bydlí převážně studenti

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.