V listopadu začne modernizace druhého nejfrekventovanějšího nádraží v Brně

autor: | 25. 10. 2023 | Články

Foto: vizualizace Správa železnic

Správa železnic oznámila výběr zhotovitelů, kteří mají na starosti tento rozsáhlý projekt. Rekonstrukci provedou společnosti OHLA ŽS, Subterra, FIRESTA-Fišer a TRAMO RAIL. Celkové náklady na kompletní přestavbu stanice Královo Pole a přilehlých úseků dosáhnou 2,9 miliardy korun.

Cestující se mohou těšit na zcela nové zázemí a moderní dopravní terminál. Práce by měly začít již příští měsíc a očekává se, že budou dokončeny do konce roku 2025.

Připravovaná modernizace zahrnuje výstavbu nové nádražní budovy, která bude zároveň součástí přilehlého dopravního terminálu. Půjde o prosklený a zčásti dvoupatrový objekt. V přízemí budoupokladny, obchodní prostor a sociální zázemí. Uprostřed haly eskalátory vedoucí do vyvýšené části s lavičkami pro cestující a dalším komerčním prostorem. Po dobu výstavby nové budovy bude zázemí pro veřejnost zajišťovat provizorní čekárna pro 250 osob.

 

 

Zásadní přestavbou projde kolejiště ve stanici, vzniknou nová zastřešená nástupiště. Stávající podchod se rozšíří a zároveň prodlouží, aby propojil přednádraží s Myslínovou ulicí. Bezbariérový přístup k vlakům zajistí výtahy.

Dojde i k rekonstrukci části trati z Maloměřic až po Kuřim. Komfort cestujících pomůže zvýšit nový informační a orientační systém nejen v Králově Poli, ale také na zastávkách na Lesná, v Řečkovicích a vČeské. Rekonstrukce umožní průjezd stanicí rychlostí 120 km/h.

Stavba bude spolufinancována Evropskou unií z Fondu soudržnosti v rámci Programu Doprava 2021–2027. Národní financování zajišťuje Státní fond dopravní infrastruktury.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

... See MoreSee Less

2 weeks ago

Comment on Facebook

Krásný už se těším až ho uvidím na živo

bravo

Byla jsem super 👍👍👍

Krásný ❤

Moc hezké.

Nááádhera❤️💯✌️‼️

tvl nechápu…

Krasa

🥰🥰🥰🥰🥰

Na demonstraci také bude tolik lidí ?

Už?

🤦

Paráda

View more comments

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.