Turisty letos odveze k moři Jadran Rijekovič

autor: | 15. 3. 2023 | Články

Foto: RegioJet

Společnost RegioJet zahájila prodej jízdenek na sezonní vlak Jadran Rijekovič z Prahy přes Brno do Rijeky. V červenci jsou aktuálně nejlevnější jízdenky za 1490, většina termínů je minimálně za 990 korun.

Dopravce oproti loňskému roku výrazně seškrtal rozsah spojení. Jezdit bude od 16. června do 30. září třikrát týdně. Příští rok počítá s obnovením provozu na každý den, a to až do Splitu. Důvodem letošního režimu jsou zejména výluky na chorvatském území, kvůli kterým bylo třeba změnit trasu spojů. Díky vstupu země do Schengenského prostoru končí pohraniční kontroly na hranicích Slovinska a Chorvatska.

Kromě Prahy a Brna vlaky zastaví pro nástup a výstup cestujících také v Břeclavi, na Slovensku v Bratislavě a ve Slovinsku v Celje. Na vlak v Rijece a Ogulinu budou navazovat spojení autobusy do většiny hlavních jadranských přímořských středisek.

Vedle vlaků bude cestujícím k dispozici do oblíbených destinací na Jadranu i autobusové spojení. Od 26. června až do 31. srpna denně do Splitu, v červnu a září jednou týdně vždy v pátek (zpět v sobotu). Autobusy spojí Prahu, Brno a Bratislavu také s chorvatskými městy Zadar, Sukošan, Biograd na Moru, Pakoštane, Vodice, Šibenik, Primošten a Trogir.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.