Tržnici na Zelném trhu zaplní v sobotu MINT Market

autor: | 20. 10. 2023 | Články

Foto: ilustrační

Moderně pojaté trhy se svěží módou, šperky, designem, delikatesami, kosmetikou a dalšími poctivě zpracovanými výrobky, které poskytují prostor menším a začínajícím návrhářům, tvůrcům a všem nadšencům, kteří se zkouší postavit na vlastní nohy – to je MINT Market.

V sobotu 21. října se vrací pod střechu Tržnice Brno na Zelném trhu a návštěvníci se tak mohou těšit na tři patra plná českého a slovenského designu. Svou tvorbu tu představí více než 100 tvůrců a kromě osvědčených značek dorazí někteří úplně poprvé. Otevřeno bude od od 10 do 17 hodin. Vstup je zdarma a bez bariér.

Za MINT Marketem stojí parta lidí, kteří pořádají úspěšné designové trhy už od roku 2010 a jako jediní vozí moderní a udržitelné zboží v rámci svých akcí po celé České republice. To, co začalo jako nápad pár nadšenců, kteří chtěli vytvořit pro sebe a své kamarády místo, kde budou moct prodávat vlastní značky, je v současné době alternativa nákupním centrům a platforma sdružující více než 1200 kreativců a malých firem pořádající pravidelné akce ve dvou desítkách měst.

Trhy jsou známé svou přátelskou uvolněnou atmosférou a širokým výběrem fair-trade, eko, bio, zerowaste nebo upcycled výrobků. Designeři zase rádi využijí příležitosti prezentovat svoje výrobky širokému publiku.

„Podpora malých a lokálních značek je od samého začátku jednou ze základních myšlenek našeho projektu,“ konstatovala principálka Lenka Šašková. V minulém roce se konalo celkem 57 prodejních dní v rámci 38 MINT Marketů. Celkem se za 13 let jejich existence uskutečnilo už více než 300 akcí.

 

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

... See MoreSee Less

2 weeks ago

Comment on Facebook

Krásný už se těším až ho uvidím na živo

bravo

Byla jsem super 👍👍👍

Krásný ❤

Moc hezké.

Nááádhera❤️💯✌️‼️

tvl nechápu…

Krasa

🥰🥰🥰🥰🥰

Na demonstraci také bude tolik lidí ?

Už?

🤦

Paráda

View more comments

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.