Trolejbus Mario vyjel na zkušební jízdu, v květnu už s cestujícími

autor: | 8. 3. 2023 | Články

Foto: Dopravní podnik města Brna

První trolejbus, který zkompletovali pracovníci Dopravního podniku města Brna v dílnách komínské vozovny, vyjel do ulic. Během zkušebního provozu musí bez cestujících najet 10 tisíc kilometrů. Pokud se osvědčí, na linky s cestujícími vyjede v květnu. Vedení podniku letos plánuje pořídit komponenty na dalších deset kusů trolejbusů tohoto typu. Unikátním projektem, nazvaným Mario, dopravce ušetří až 100 miliónů korun.

Myšlenka kompletovat po tramvajích i trolejbusy se ukazuje jako správná cesta. V tuto chvíli jsou dva vozy připraveny do zkušebního provozu, v průběhu roku postupně přijdou karoserie a komponenty na dalších deset. Vlastním sestavováním vozů ušetříme na jednom dvě a půl milionu korun“, sdělil generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Pokud dopravní podnik nakoupí všech 40 trolejbusů, které má zajištěné rámcovou smlouvou, ušetří celkem 100 miliónů korun.

Karoserie a komponenty prvního trolejbusu typu SOR TNS 12 dorazily vloni na začátku září, druhý následoval o měsíc později. Naši zaměstnanci provedli montáž kabelových rozvodů, elektrické výzbroje a motorů, instalovali sběrací soustavy a střešní kontejnery,“ dodal generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Sestavení a oživení prvního trolejbusu zabralo 48 pracovních dní, druhého už o jednu čtvrtinu kratší dobu. Na kompletaci se podílí 12 lidí.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.