Trolejbus Mario vyjel na zkušební jízdu, v květnu už s cestujícími

autor: | 8. 3. 2023 | Články

Foto: Dopravní podnik města Brna

První trolejbus, který zkompletovali pracovníci Dopravního podniku města Brna v dílnách komínské vozovny, vyjel do ulic. Během zkušebního provozu musí bez cestujících najet 10 tisíc kilometrů. Pokud se osvědčí, na linky s cestujícími vyjede v květnu. Vedení podniku letos plánuje pořídit komponenty na dalších deset kusů trolejbusů tohoto typu. Unikátním projektem, nazvaným Mario, dopravce ušetří až 100 miliónů korun.

Myšlenka kompletovat po tramvajích i trolejbusy se ukazuje jako správná cesta. V tuto chvíli jsou dva vozy připraveny do zkušebního provozu, v průběhu roku postupně přijdou karoserie a komponenty na dalších deset. Vlastním sestavováním vozů ušetříme na jednom dvě a půl milionu korun“, sdělil generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Pokud dopravní podnik nakoupí všech 40 trolejbusů, které má zajištěné rámcovou smlouvou, ušetří celkem 100 miliónů korun.

Karoserie a komponenty prvního trolejbusu typu SOR TNS 12 dorazily vloni na začátku září, druhý následoval o měsíc později. Naši zaměstnanci provedli montáž kabelových rozvodů, elektrické výzbroje a motorů, instalovali sběrací soustavy a střešní kontejnery,“ dodal generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Sestavení a oživení prvního trolejbusu zabralo 48 pracovních dní, druhého už o jednu čtvrtinu kratší dobu. Na kompletaci se podílí 12 lidí.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.