Startovací byty pro mladé rodiny: město nabízí další volné jednotky

autor: | 15. 5. 2023 | Články

Foto: bytový dům na Vranovské, MMB

Mladí lidé, kteří hledají moderní a cenově dostupné bydlení v Brně, mají nyní na výběr ze tří lokalit: Stamicova v Kohoutovicích, Vranovská a Vojtova. Nabídka zahrnuje osm dvoupokojových bytů a dvě garsonky na Vranovské, tři garsonky na Vojtově a jeden byt 1+1 na Stamicově.

Nájemné za tyto byty se pohybuje od 85 Kč/m2/měsíc na Stamicově a Vranovské až po 96,41 Kč/m2/měsíc na Vojtově. Důležité je však poznamenat, že částka nájemného se každoročně k 1. 7. upravuje o míru inflace. Nicméně pro tento rok zastupitelé odpustili uplatnění inflační doložky, takže ke zvýšení nájemného dojde nejdříve v roce 2024.

K získání startovacího bytu je třeba splňovat určité podmínky. Žadateli musejí být páry (sezdané, registrované i nesezdané) nebo maximálně 5členné rodiny (s ohledem na velikost bytu), oba členové páru musejí být zletilí, ale zároveň mladší 40 let. Nesmějí vlastnit nemovitost určenou k bydlení. Společný čistý příjem obou žadatelů se pohybuje mezi 32 282 a 68 600 korun, což představuje 0,8 až 1,7násobek průměrné hrubé mzdy v České republice vyhlášené Českým statistickým úřadem za rok 2022.

Žádosti o startovací byty v Brně je třeba doručit na Magistrát města Brna do 29. 5. 2023. Pro mladé páry a rodiny, které splňují požadavky, se jedná o příležitost získat kvalitní bydlení za přijatelnou cenu.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.