Šmoulové přivezli do Brna Magický svět

autor: | 9. 3. 2023 | Články, Kultura

Foto: JVS Group

Šmoulové, postavičky z nejpopulárnějšího evropského komiksu, letos slaví 65 let. Při této příležitosti vyrostla na brněnském výstavišti na ploše přes tři tisíce čtverečních metrů šmoulí vesnice v nadživotní velikosti. Pořadatel akce, společnost JVS Group, ji doplní o stejně rozlehlý zábavně-vzdělávací park nazvaný Magický svět.

Šmoulové, jejichž autorem je belgický kreslíř Pierre „Peyo“ Culliford, se poprvé objevili 23. října 1958. Vrchol komiksové slávy modří skřítkové zažívali v 60. a 70. letech. Od 80. let se pak vysílal americko-belgický seriál Šmoulové (celkem měl 429 dílů), díky němuž se komiksové postavičky staly nedílnou součástí popkultury. V roce 2021 vznikl nový šmoulí seriál, který používá nejmodernější technologie 3D animace.

Šmoulové – Magický svět přináší nejen zábavu. Posláním projektu je zároveň inspirovat děti i jejich doprovod k ochraně životního prostředí. Návštěvníci se hravou formou dozví, jak pečovat nejen o šmoulí, ale především les v naší přírodě. Spolu se šmouly prožijí napínavé dobrodružství, ve kterém zvítězí nad zákeřným čarodějem Gargamelem a jeho kocourem Azralem a zachrání přírodu.

Šmoulí vesnici v přízemí pavilonu C doplní ještě jedno patro, kde návštěvníky čekají různé aktivity. Obrovská LEGO herna, dopravní hřiště, závody autíček nebo první a jediná dráha pro retro kolečkové brusle v Brně.

Brány šmoulí vesnice a zábavního parku Magický svět se otevřou v pátek 10. března a uzavřou se až 31. srpna. Otevřeno bude každý všední den od 10 do 19, o víkendech od 9 do 19 hodin.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.