Směna pozemků u Tesca: město získá dvacet milionů

autor: | 16. 5. 2023 | Články

Foto: Crestyl, vizualizace

Město a developer ze skupiny CRESTYL se dohodli na směně pozemků potřebné k výstavbě polyfunkčního komplexu Dornych v Brně, který nahradí stávající obchodní dům Tesco. Zastupitelé schválili majetkoprávní vypořádání a vlastnické vztahy veřejných prostranství v této lokalitě, čímž umožnili pokračování projektu. Město získá kromě nemovitostí také finanční kompenzaci ve výši 20,5 milionu korun.

Projekt „DORNYCH – polyfunkční komplex“ je připravován společností Brno New Town Square, s. r. o., která je členem developerské skupiny CRESTYL specializující se na víceúčelové projekty v oblasti rezidenčních, obchodních a kancelářských nemovitostí. Komplex se skládá ze šesti nadzemních budov postavených na společné podnoži se třemi podzemními podlažími. Součástí projektu jsou také dopravní a technická infrastruktura a zeleň.

Tento nový prostor bude sloužit jako spojnice mezi historickým jádrem města a novou jižní čtvrtí Trnitá. Je proto v zájmu města i developera, aby bylo území dobře přístupné ze severu na jih. Návrh projektu představuje podélně uspořádané náměstí mezi ulicí Úzkou a budoucím městským parkem, který bude vybudován na území dnešního vlakového nádraží. V rámci této dohody byly vyměněny menší pozemky, aby developer mohl sjednotit pozemky pro výstavbu a město se stalo vlastníkem přilehlých pozemků s komunikacemi. 

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.