Sídlem vývojového centra firmy Aero bude Nová Zbrojovka

autor: | 18. 5. 2023 | Články

Foto: vizualizace Nová Zbrojovka

Tradiční český výrobce letadel, společnost Aero, expanduje a otevírá nové vývojové centrum v Brně, pro které nabírá zaměstnance. Centrum se zaměřuje na vývoj avionických systémů a interaktivního rozhraní dokumentace k cvičnému letounu L-39NG. Do konce roku 2023 přijmout přibližně 30 zaměstnanců.

Vývojové centrum bude rozdělené na dvě hlavní oblasti. Jedna skupina odborníků bude rozvíjet avionické a komunikační systémy letounu L-39NG. „Díky průběžnému navyšování nových zákazníků a pro dlouhodobé rozšiřování schopností engéčka je rozvoj systému naprosto klíčovým parametrem, který musíme kapacitně posílit,“ řekl Petr Jinda, Executive Vice President & Chief Development Officer, Aero. Druhá skupina odborníků se zaměří na vytváření podpůrné a údržbové dokumentace těchto cvičných letounů.

„Dlouhodobě spolupracujeme s Vysokým učením technickým a Univerzitou obrany, což byl jeden z důvodů, proč jsme zvolili pro vývojové centrum právě Brno. Vidíme tam velký potenciál přilákat talentované specialisty do leteckého odvětví, které má podle nás v Česku velkou budoucnost,“ konstatoval Luboš Tejkl, Chief People Officer,

Aero chce zaměstnat v Brně do konce tohoto roku přibližně 30 kolegů. Pozice jsou otevřené i absolventům a zájemcům se středoškolským vzděláním. S přesunem vývojového centra z Vlněné ulice do nových prostor v historické budově Zbrojovky firma počítá v září.

Nová městská čtvrť Nová Zbrojovka vzniká na ploše o rozloze dvaadvaceti hektarů, má v ní být více než dva tisíce bytů a dvě stě tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.