Sídlem vývojového centra firmy Aero bude Nová Zbrojovka

autor: | 18. 5. 2023 | Články

Foto: vizualizace Nová Zbrojovka

Tradiční český výrobce letadel, společnost Aero, expanduje a otevírá nové vývojové centrum v Brně, pro které nabírá zaměstnance. Centrum se zaměřuje na vývoj avionických systémů a interaktivního rozhraní dokumentace k cvičnému letounu L-39NG. Do konce roku 2023 přijmout přibližně 30 zaměstnanců.

Vývojové centrum bude rozdělené na dvě hlavní oblasti. Jedna skupina odborníků bude rozvíjet avionické a komunikační systémy letounu L-39NG. „Díky průběžnému navyšování nových zákazníků a pro dlouhodobé rozšiřování schopností engéčka je rozvoj systému naprosto klíčovým parametrem, který musíme kapacitně posílit,“ řekl Petr Jinda, Executive Vice President & Chief Development Officer, Aero. Druhá skupina odborníků se zaměří na vytváření podpůrné a údržbové dokumentace těchto cvičných letounů.

„Dlouhodobě spolupracujeme s Vysokým učením technickým a Univerzitou obrany, což byl jeden z důvodů, proč jsme zvolili pro vývojové centrum právě Brno. Vidíme tam velký potenciál přilákat talentované specialisty do leteckého odvětví, které má podle nás v Česku velkou budoucnost,“ konstatoval Luboš Tejkl, Chief People Officer,

Aero chce zaměstnat v Brně do konce tohoto roku přibližně 30 kolegů. Pozice jsou otevřené i absolventům a zájemcům se středoškolským vzděláním. S přesunem vývojového centra z Vlněné ulice do nových prostor v historické budově Zbrojovky firma počítá v září.

Nová městská čtvrť Nová Zbrojovka vzniká na ploše o rozloze dvaadvaceti hektarů, má v ní být více než dva tisíce bytů a dvě stě tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.