Saunový svět na Kraví hoře už navštívilo na osm tisíc lidí

autor: | 22. 3. 2023 | Články

Foto: Aleš Pelikán

Nachází se blízko centra obklopen přírodou s krásným výhledem na Špilberk, Žlutý kopec a panorama města. Sportovně-rekreační areál na Kraví hoře se stal oblíbeným místem relaxace a odpočinku nejen pro Brňany, ale i návštěvníky z širokého okolí.

Na podzim minulého roku zde přibylo nové wellness centrum, které dosud navštívilo na osm tisíc zájemců. Ti si mohou užívat relaxaci a odpočinku v jedné ze sedmi saun nebo v parní turecké lázni. „Wellness jsme pojmenovali Saunový svět, kde nechybí sociální zázemí, 65 šaten a občerstvení,“ popsal vybavení ředitel Evžen Hrubeš, který stál u proměny a dostavby Sportovně-rekreačního areálu Kraví hora již před více než dvaceti lety.

Dnes je návštěvníkům k dispozici pět finských saun a dvě panoramatické s výhledem na celé Brno. Součástí je i nízkoteplotní aromasauna, dvě vířivky, ochlazovací bazény a parní turecká lázeň.

Původní koupaliště z roku 1975 bylo rekonstruováno, v roce 2004 byl otevřen krytý pětadvacetimetrový bazén. Návštěvníkům nyní slouží dva nerezové vnitřní bazény s kapacitou 165 lidí, které doplňuje řada vodních atrakcí, vířivka, parní komora a netradiční společné šatny.

I když teprve začalo jaro, na Kraví hoře už se pilně připravují na letní sezonu. Do června, kdy chtějí otevřít venkovní areál s padesátimetrovým bazénem, jim ještě zbývá rozšířit v bufetu výdejní okénka, aby se netvořily dlouhé fronty, k tomu má také napomoci spuštění elektronického systému objednávek. „Zdvojnásobíme také počet skříněk ze tří na šest set,“ řekl Hrubeš.

Velkým bonusem je sousední letní scéna, kde se i letos představí Divadlo Bolka Polívky. „Když večer zavřeme areál koupaliště, lidé se jen druhou branou přesunou do amfiteátru, kde vedle divadelních představení plánujeme i několik koncertů zpěváků a kapel,“ přiblížil plány kulturního léta na Kraváku ředitel areálu Hrubeš.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

... See MoreSee Less

1 week ago

Comment on Facebook

Krásný už se těším až ho uvidím na živo

bravo

Byla jsem super 👍👍👍

Krásný ❤

Moc hezké.

Nááádhera❤️💯✌️‼️

tvl nechápu…

Krasa

🥰🥰🥰🥰🥰

Na demonstraci také bude tolik lidí ?

Už?

🤦

Paráda

View more comments

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.