Saunový svět na Kraví hoře už navštívilo na osm tisíc lidí

autor: | 22. 3. 2023 | Články

Foto: Aleš Pelikán

Nachází se blízko centra obklopen přírodou s krásným výhledem na Špilberk, Žlutý kopec a panorama města. Sportovně-rekreační areál na Kraví hoře se stal oblíbeným místem relaxace a odpočinku nejen pro Brňany, ale i návštěvníky z širokého okolí.

Na podzim minulého roku zde přibylo nové wellness centrum, které dosud navštívilo na osm tisíc zájemců. Ti si mohou užívat relaxaci a odpočinku v jedné ze sedmi saun nebo v parní turecké lázni. „Wellness jsme pojmenovali Saunový svět, kde nechybí sociální zázemí, 65 šaten a občerstvení,“ popsal vybavení ředitel Evžen Hrubeš, který stál u proměny a dostavby Sportovně-rekreačního areálu Kraví hora již před více než dvaceti lety.

Dnes je návštěvníkům k dispozici pět finských saun a dvě panoramatické s výhledem na celé Brno. Součástí je i nízkoteplotní aromasauna, dvě vířivky, ochlazovací bazény a parní turecká lázeň.

Původní koupaliště z roku 1975 bylo rekonstruováno, v roce 2004 byl otevřen krytý pětadvacetimetrový bazén. Návštěvníkům nyní slouží dva nerezové vnitřní bazény s kapacitou 165 lidí, které doplňuje řada vodních atrakcí, vířivka, parní komora a netradiční společné šatny.

I když teprve začalo jaro, na Kraví hoře už se pilně připravují na letní sezonu. Do června, kdy chtějí otevřít venkovní areál s padesátimetrovým bazénem, jim ještě zbývá rozšířit v bufetu výdejní okénka, aby se netvořily dlouhé fronty, k tomu má také napomoci spuštění elektronického systému objednávek. „Zdvojnásobíme také počet skříněk ze tří na šest set,“ řekl Hrubeš.

Velkým bonusem je sousední letní scéna, kde se i letos představí Divadlo Bolka Polívky. „Když večer zavřeme areál koupaliště, lidé se jen druhou branou přesunou do amfiteátru, kde vedle divadelních představení plánujeme i několik koncertů zpěváků a kapel,“ přiblížil plány kulturního léta na Kraváku ředitel areálu Hrubeš.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.