Rušení poboček pošty v centru: radnice nesouhlasí

autor: | 3. 4. 2023 | Články

Foto: Brněnský hlas

Rada městské části dnes projednala oznámení České pošty, s. p. o přesunu pobočky České pošty Brno 1 – Orlí 655/30 na pobočku Šumavská, a to již od 5. června, a přesun pobočky České pošty Brno 2 – Nádražní 118/7 na pobočku do budovy OC Letmo, Nádražní 681/2a, a to již od 15. května 2023, kde však nebude poskytovat balíkové služby a ukládání zásilek.

„Česká pošta nám přesuny poboček oznámila bez předchozího projednání. Balíkové služby a ukládané zásilky tak budou pro občany uloženy na poště Šumavská, která má nahradit hlavní poštu dosud na výborně přístupném místě centrálního dopravního uzlu na Nádražní ulici. Pošta Šumavská se nachází až na hranici městské části a pro většinu obyvatel bude velmi obtížně dostupná. Budova na Šumavské se nenachází v přímém dosahu MHD, což bude například pro starší obyvatele problémem, navíc je zde aktuálně velmi omezená dostupnost i automobilem,“ upřesnila Ludmila Oulehlová, 1. místostarostka městské části Brno-střed.

Dále rada projednala informaci o zrušení všech zbývajících poboček České pošty v městské části Brno-střed k 1. červenci 2023 na ulicích Kounicova, Údolní, Křížová, Příkop a Mečová (Špalíček) bez náhrady a nesouhlasí s tímto krokem.
Rada městské části Brno-střed proto bude požadovat, aby Česká pošta, s. p. zachovala pobočku České pošty Brno 2 ve stávajících prostorách na ulici Nádražní 118/7 včetně poskytování balíkových služeb a služeb ukládání zásilek a o zachování poboček Kounicova, Údolní, Křížová, Příkop a Mečová (Špalíček). K jednání s vedením České pošty a Českého telekomunikačního úřadu pověřila rada starostu.

„Všechny pobočky České pošty na území městské části Brno-střed nejsou jen spádovými poštami pro občany v docházkové vzdálenosti, ale vzhledem k jejich poloze v centrální oblasti Brna mají daleko širší působnost, zejména pro společenské a hospodářské aktivity. Jejich zrušení tedy velmi negativně ovlivní nejen potřeby občanů, ale také velkého množství podniků a živností. Zvláštní význam pak má pošta Nádražní, která slouží jako celobrněnská hlavní pošta s devadesátiletou tradicí. Její zrušení a zcela nevhodné přesuny aktivit do budovy Letma a na Šumavskou ztíží život všech Brňanů a budou velmi negativně vnímány nejen ve vztahu k České poště, ale i k jejich řídícím státním institucím,“ doplnil starosta městské části Brno-střed Ing. arch. Vojtěch Mencl.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.