Řidiči dopravního podniku vloni zavinili třetinu nehod

autor: | 1. 2. 2023 | Články

Foto: DPMB

V roce 2022 se řidiči DPMB stali účastníky téměř 800 nehod, přičemž viníky při nich byli z jedné třetiny. Nejčastějším střetem bylo nedání přednosti aut odbočujících vlevo.

Naši řidiči ze 795 nehod zavinili třetinu – 233. Při pravidelných školeních se budeme zaměřovat také na možné kolize v silničním provozu. Stejně tak budeme dál šířit osvětu, kterou jsme zahájili loňskou kampaní Brnem bezpečně s Dopravním podnikem města Brna. V našich vozech tak například zůstanou sestřihy videí z nehod, které jasně zachycují jejich příčiny,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Nejčastější jsou střety s tramvajemi z důvodu nedání přednosti při odbočení vlevo. Řidič osobního auta si hlídá provoz v protisměru a okamžik, kdy bude moci odbočit, ale zapomene se podívat do zpětného zrcátka, zda za ním nejede tramvaj.

Tato skutečnost způsobila 35 procent všech nehod. Druhá byla nepozornost s 25 procenty, dalších 40 procent tvořily kombinace couvání, nedodržení bezpečné vzdálenosti a nouzové brzdění. Při nehodách ale oproti roku 2021 klesl počet zraněných a nikdo nebyl usmrcen.

Ze statistiky také vyplývá, že ke kolizím dochází nejčastěji v ulicích Křenová, Veveří, Vídeňská, Cejl a na Palackého třídě. Černým měsícem loňského roku byl prosinec s 97 nehodami, za ním v závěsu červen s 85 kolizemi. V týdnu se nejvíce bouralo ve čtvrtek a v pondělí, naopak klidnými dny byly neděle.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Dům “U Tří knížat” a jeho zachovalý gotický sklep, kde se nachází vinotéka 🍇🍷, která určitě stojí za návštěvu - mají velký výběr vín z Moravy i celého světa 🌎 #brnoarchitecture #goticarchitecture #wine #winelover #geniusloci #utriknizatImage attachment

Dům “U Tří knížat” a jeho zachovalý gotický sklep, kde se nachází vinotéka 🍇🍷, která určitě stojí za návštěvu - mají velký výběr vín z Moravy i celého světa 🌎 #brnoarchitecture #goticarchitecture #wine #winelover #geniusloci #utriknizat ... See MoreSee Less

20 hours ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.