První pomoc, suchý nácvik střelby a evakuačního vláčku. Spolek připravuje děti na krizové situace

autor: | 28. 3. 2023 | Články

Foto: PRESAFE, z.s.

Další akce pod názvem „Branná připravenost“ byla minulý týden zorganizována pro žáky 6. ročníků ZŠ Novoměstské v Brně. Instruktoři museli vyvinout maximální úsilí k udržení kázně, jelikož disciplína u žáků nepatří k nejsilnějším stránkám. Díky zábavné formě a zkušenostem instruktorů si děti osvojily řadu dovedností. Laickou první pomoc, suchý nácvik střelby, nácvik evakuačního vláčku a další dovednosti ve finále zvládli na jedničku.

Projekt branné připravenosti je organizován vzájemnou spoluprací Komunitního centra pro válečné veterány v Brně, spolkem Presafe z.s. a Vojenskou nemocnicí Brno. Cílem projektu je seznámit žáky s podstatnými zásadami v oblasti branných dovedností a připravit je na případné krizové situace. Žáci na různých stanovištích poznávají specifické techniky vlastní obrany, zacházení se střelnými zbraněmi, dodržování bezpečnostních opatření při používání zbraní, získávání schopností v oblasti přežití, jak se evakuovat, jak poskytnout první pomoc a nebo jak se orientovat v terénu.

Součástí projektu jsou také přednášky na téma „Tradice a obrana demokracie našeho státu,“ které se prolínají do dalších projektů Komunitního centra pro válečné veterány. Účastí na jednotlivých pracovištích se zlepšuje fyzický fond žáků a aktérů branného dne.

Projekt je vždy kompletně připraven a organizován v rámci jednoho dne, kdy jsou účastníci rozděleni do skupin a rotují po určených pracovištích. 

„Projekt branné připravenosti je velmi užitečnou a potřebnou akcí, která připravuje žáky na různé krizové situace a poskytuje jim nezbytné branné dovednosti,“ uvedla Jitka Vítková ze spolku PRESAFE.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.