Plavební sezona na přehradě skončila rekordem, lodě letos přepravily 306 tisíc lidí

autor: | 30. 10. 2023 | Články

Foto: DPMB

Uzamčením vody skončila v neděli odpoledne letošní 77. plavební sezona, která je opět rekordní. Flotila sedmi lodí dopravního podniku během ní přepravila 306 tisíc lidí, což je o 16 tisíc více než loni. Zájem svézt se po brněnském moři láme rekordy třetí rok po sobě.

„Letošní plavební sezoně k rekordu 306 tisíc cestujících výrazně pomohlo teplé září. Jen během tohoto měsíce jsme převezli téměř 40 tisíc lidí, což je oproti loňsku více než dvakrát tolik. Největší zájem o plavbu byl v červenci, kdy jsme přepravili více než 88 tisíc lidí a mnohdy jsme museli přidávat posilové spoje,“ sdělil Miloš Havránek, generální ředitel Dopravního podniku města Brna.

Vyšší zájem byl také o plavby na objednávku. O firemní akce, svatby nebo soukromé večírky. Celkový počet cestujících na pravidelných linkách předčil očekávání. Dopravní podnik často přidával posilové spoje od hradu Veveří, které pomohly svážet lidi z pláží do přístaviště v Bystrci. Zájem byl v podvečerních hodinách obrovský.

Symbolické uzamknutí přehrady a rozloučení se sezonou se odehrálo v neděli odpoledne v přístavišti Bystrc. Po krátkém ceremoniálu se vydala na hladinu poslední loď. Všichni cestující při této příležitosti obdrželi volnou vstupenku na první plavbu při zahajování nové sezony, která je plánována na 13. dubna příštího roku, kdy si Brno zároveň připomene 155 let od zahájení městské hromadné dopravy.

Sedm lodí nyní čeká vytažení na břeh a pravidelná zimní údržba, během které pracovníci zkontrolují všechny systémy a provedou jejich údržbu, demontují baterie a obnoví nátěry.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

... See MoreSee Less

1 week ago

Comment on Facebook

Krásný už se těším až ho uvidím na živo

bravo

Byla jsem super 👍👍👍

Krásný ❤

Moc hezké.

Nááádhera❤️💯✌️‼️

tvl nechápu…

Krasa

🥰🥰🥰🥰🥰

Na demonstraci také bude tolik lidí ?

Už?

🤦

Paráda

View more comments

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.