Petr Palas. Byznysman, který se stal Podnikatelem roku Jihomoravského kraje

autor: | 27. 1. 2023 | Články

Foto: Petr Palas

Petr Palas vloni dotáhl svůj životní obchod, když do technologické firmy Kentico, kterou před 18 lety založil a dodnes ji vede, přivedl zahraniční investory. Britský fond ji ocenil na čtyři miliardy korun. Teď se díky tomu dvaačtyřicetiletý byznysman a programátor stal vítězem soutěže EY Podnikatel roku v Jihomoravském kraji.

Palasovo vítězství je svým způsobem završením jeho byznysového příběhu. První vítězkou Podnikatele roku v roce 2000 se stala Kateřina Janků, zakladatelka společnosti Moravia IT, v níž svou kariéru nastartoval právě Petr Palas, který na tu dobu zavzpomínal:Inspirovala mě v době, kdy jsem pracoval v její firmě“.

Jeho prvním klientem byl legendární výrobce kytar Gibson. Dnes má po světě několik tisíc klientů a řadí se mezi ně i mnoho podniků z žebříčku Fortune 500, podle tržeb pětistovky největších amerických firem.

Už třiadvacet let pomáhá soutěž EY Podnikatel roku České republiky nacházet podnikatele, kteří jsou vzorem a inspirací pro ostatní. Letošní držitel titulu EY Podnikatel roku Jihomoravského kraje Petr Palas potvrzuje sílu tohoto regionu v oblasti moderních technologií. Jeho firma Kentico software dobývá světové trhy a já mu na jeho globální cestě držím palce,“ řekla Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.