Parkoviště u Šumavská Tower musejí řidiči přes víkend vyklidit

autor: | 18. 2. 2023 | Články

Foto: Aleš Pelikán, vizualizace Atelier Kristen

V pondělí začnou přípravné práce na výstavbě parkovacího domu na nově vzniklém Akademickém náměstí. Od 20. února zde nebude možné zaparkovat a do tohoto termínu je nezbytné plochu vyklidit. Kdo tak neudělá, bude jeho vozidlo odtaženo. Autem se lidé nedostanou ani na parkovací místa přiléhající k supermarketu Lidl. Průchod pro pěší zůstane zachovaný.

Po víkendu v těchto místech totiž začne stavba parkovacího domu. Řidiči budou moci během výstavby zaparkovat v podzemním parkovišti v areálu na Šumavské nebo u Björnsonova sadu.

V místě vznikne čtyřpatrový parkovací dům. Ten poskytne 441 míst, dalších 222 pak bude na přilehlé ploše v režimu rezidentního parkování. Celkem tak v oblasti po dokončení zaparkuje až 663 vozidel. Pro vozidla jezdící na plyn bude pak na střeše vyhrazeno 42 míst. V plánu je také výsadba zeleně na venkovních parkovacích plochách, v lokalitě přibudou také vodní prvky. Úprav se dočká i prostranství před Právnickou fakultou Masarykovy univerzity.

Venkovní parkoviště bude sloužit jako parkování pro návštěvníky a uživatele okolních objektů v režimu rezidentního parkování zóny B. Jeho kapacita bude 202 parkovacích míst. Parkovací dům potom bude rozdělený na dvě části. Část vyhrazená hromadným garážím bude mít dvě podzemní a čtyři nadzemní podlaží s kapacitou 411 parkovacích míst. Pro vozidla jezdící na plyn bude pak na střeše určeno celkem 42 stání.

Součástí parkovacího domu bude i trafostanice, která umožní instalaci dobíjecích stanic pro elektromobily. Nabíjení bude možné na venkovním parkovišti a také uvnitř parkovacího domu.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.