Parkoviště u Šumavská Tower musejí řidiči přes víkend vyklidit

autor: | 18. 2. 2023 | Články

Foto: Aleš Pelikán, vizualizace Atelier Kristen

V pondělí začnou přípravné práce na výstavbě parkovacího domu na nově vzniklém Akademickém náměstí. Od 20. února zde nebude možné zaparkovat a do tohoto termínu je nezbytné plochu vyklidit. Kdo tak neudělá, bude jeho vozidlo odtaženo. Autem se lidé nedostanou ani na parkovací místa přiléhající k supermarketu Lidl. Průchod pro pěší zůstane zachovaný.

Po víkendu v těchto místech totiž začne stavba parkovacího domu. Řidiči budou moci během výstavby zaparkovat v podzemním parkovišti v areálu na Šumavské nebo u Björnsonova sadu.

V místě vznikne čtyřpatrový parkovací dům. Ten poskytne 441 míst, dalších 222 pak bude na přilehlé ploše v režimu rezidentního parkování. Celkem tak v oblasti po dokončení zaparkuje až 663 vozidel. Pro vozidla jezdící na plyn bude pak na střeše vyhrazeno 42 míst. V plánu je také výsadba zeleně na venkovních parkovacích plochách, v lokalitě přibudou také vodní prvky. Úprav se dočká i prostranství před Právnickou fakultou Masarykovy univerzity.

Venkovní parkoviště bude sloužit jako parkování pro návštěvníky a uživatele okolních objektů v režimu rezidentního parkování zóny B. Jeho kapacita bude 202 parkovacích míst. Parkovací dům potom bude rozdělený na dvě části. Část vyhrazená hromadným garážím bude mít dvě podzemní a čtyři nadzemní podlaží s kapacitou 411 parkovacích míst. Pro vozidla jezdící na plyn bude pak na střeše určeno celkem 42 stání.

Součástí parkovacího domu bude i trafostanice, která umožní instalaci dobíjecích stanic pro elektromobily. Nabíjení bude možné na venkovním parkovišti a také uvnitř parkovacího domu.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.