Open House Brno nabídne pestrý program pro všechny generace

autor: | 11. 5. 2023 | Články

Foto: Archiv města Brna – městská jatka

Pětasedmdesát objektů přístupných bez rezervace, dva workshopy pro děti, prohlídky v angličtině nebo diskuze o veřejném prostoru přímo v parku na Moravském náměstí. To všechno nabídne letošní ročník festivalu Open House Brno o tomto víkendu 13. a 14. května.

Ten začne v sobotu v 9 hodin ve Fakultní nemocnici u svaté Anny otevřením dvou výstav. Jedna pojednává o architektkách, které v Brně působily zejména v 60. až 80. letech minulého století, druhá o vzniku a vývoji nouzové kolonie Písečník. Sobotní prohlídku Dada distriktu od 18. hodiny pak oživí hudbou začínající klarinetista Martin Pelan.

„O festival je každoročně velký zájem a místa s rezervacemi jsou často vybookována v průběhu několika málo minut, což nás motivuje k tomu, abychom rozšiřovali náš doprovodný program. Letos nebudou chybět akce pro děti, hudba nebo odborná diskuze o podobách a významu veřejného prostoru,“ přiblížila nabídku kreativní ředitelka festivalu Lucie Pešl Šilerová.

Kromě rolí žen v brněnské architektuře se festival zabývá i tématem udržitelnosti v urbanismu. To je také příležitost nejen pro návštěvníky festivalu, jak se zapojit do projektu Open House Europe. Organizátoři budou do konce května přijímat fotografie, videa, ale i obrazy nebo sochy, kterými bude odborná i laická veřejnost sdílet svůj pohled na téma Budování společné budoucnosti.

„Díla, která vybere naše odborná porota, budeme prezentovat koncem roku zástupcům sítě Open House Europe v Lisabonu a pak i v dalších významných evropských městech,“ sdělila Pešl Šilerová.

Podrobnější program Open House Brno 2023 je k nalezení na www.openhousebrno.cz a na sociálních sítích.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.