Open House Brno nabídne pestrý program pro všechny generace

autor: | 11. 5. 2023 | Články

Foto: Archiv města Brna – městská jatka

Pětasedmdesát objektů přístupných bez rezervace, dva workshopy pro děti, prohlídky v angličtině nebo diskuze o veřejném prostoru přímo v parku na Moravském náměstí. To všechno nabídne letošní ročník festivalu Open House Brno o tomto víkendu 13. a 14. května.

Ten začne v sobotu v 9 hodin ve Fakultní nemocnici u svaté Anny otevřením dvou výstav. Jedna pojednává o architektkách, které v Brně působily zejména v 60. až 80. letech minulého století, druhá o vzniku a vývoji nouzové kolonie Písečník. Sobotní prohlídku Dada distriktu od 18. hodiny pak oživí hudbou začínající klarinetista Martin Pelan.

„O festival je každoročně velký zájem a místa s rezervacemi jsou často vybookována v průběhu několika málo minut, což nás motivuje k tomu, abychom rozšiřovali náš doprovodný program. Letos nebudou chybět akce pro děti, hudba nebo odborná diskuze o podobách a významu veřejného prostoru,“ přiblížila nabídku kreativní ředitelka festivalu Lucie Pešl Šilerová.

Kromě rolí žen v brněnské architektuře se festival zabývá i tématem udržitelnosti v urbanismu. To je také příležitost nejen pro návštěvníky festivalu, jak se zapojit do projektu Open House Europe. Organizátoři budou do konce května přijímat fotografie, videa, ale i obrazy nebo sochy, kterými bude odborná i laická veřejnost sdílet svůj pohled na téma Budování společné budoucnosti.

„Díla, která vybere naše odborná porota, budeme prezentovat koncem roku zástupcům sítě Open House Europe v Lisabonu a pak i v dalších významných evropských městech,“ sdělila Pešl Šilerová.

Podrobnější program Open House Brno 2023 je k nalezení na www.openhousebrno.cz a na sociálních sítích.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.