Od pondělí se rozšiřují modré zóny – připojí se oblast Jílová

autor: | 2. 6. 2023 | Články

Foto: www.parkovanivbrne.cz

Od 5. června budou obyvatelé a návštěvníci v okolí ulice Jílová muset dodržovat nová pravidla parkování, protože se tato oblast připojí k rezidentnímu parkovacímu systému. Jílová spadá do návštěvnické zóny C, a proto se pro ni budou uplatňovat specifická omezení a poplatky. Rezidenti a abonenti si mohli vyřídit potřebná oprávnění již v předstihu, aby se na tuto změnu připravili.

Kromě stejnojmenné ulice Jílová do této oblasti patří i další ulice, jako například Vídeňská, Celní a Horní. Pro rezidenty a abonenty platí ve stejné míře jako v ostatních rezidenčních oblastech stejná pravidla. Nicméně je důležité si uvědomit, že oblast Jílová je zařazena do návštěvnické zóny C, která má svá specifická omezení. Regulace parkování v této oblasti platí pouze v pracovní dny od 17:00 do 6:00 hodin. Za každou hodinu parkování v uvedeném čase budou návštěvníci platit 20 korun.

V zóně C nejsou k dispozici parkovací automaty, které by umožňovaly placení hotovostí. Místo toho je možné využít různé elektronické metody platby. K úhradě poplatku za parkování lze využít online parkovací automat na webové stránce parkovanivbrne.cz, parkovací aplikaci v mobilním telefonu nebo poslat SMS zprávu.

Veškeré potřebné informace ohledně rezidentního parkování včetně mapy ulic, které spadají do oblasti Jílová, jsou k dispozici na webové stránce parkovanivbrne.cz. Tam mohou rezidenti i návštěvníci najít veškeré potřebné informace pro správné dodržování pravidel a představu o dostupných parkovacích možnostech v této oblasti.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.