Obchvat Slatiny se bude stavět na tři etapy

autor: | 9. 2. 2023 | Články

Foto: ilustrační

Potřebný obchvat na pomezí Slatiny a Šlapanic Jihomoravský kraj slibuje už řadu let. Podle původních plánů měl už být dávno hotový, jeho stavbu ale zatím brzdila jednání s majiteli pozemků, po nichž má vést.

Přes deset let plánovaný obchvat městské části Slatina je nyní blíže k realizaci. Radní Jihomoravského kraje totiž odsouhlasili investiční záměr na jeho výstavbu. Ta má stát zhruba 300 milionů korun.

Původní záměr přimknutého obchvatu zastavilo finančně a technicky neúměrné řešení odvodnění silnice. I proto kraj odstoupil od původního záměru a zvolil jeho odsunutou verzi.

Z posledního sčítání dopravy vyplývá, že přes křižovatku ulic Matlachova, Krejčího a Šlapanická a samotnou ulicí Krejčího projede v průměru 15 tisíc aut denně. Silný provoz má negativní dopady na život obyvatel Slatiny i na průjezdnost komunikací. Naším záměrem je přeložit průtah Slatiny do nového obchvatu mezi ulicemi Hviezdoslavova – Šlapanická – Evropská,“ řekl radní pro dopravu Jiří Crha.

Stavba o předpokládané délce 2,8 kilometru bude zřejmě realizována z finančních důvodů po třechetapách. Obchvat Slatiny by mohl být uveden do provozu v roce 2030.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.