O víkendu otevírají v Brně první dvě koupaliště – Riviéra a Zábrdovice

autor: | 27. 5. 2023 | Články

Foto: STAREZ-SPORT

I když počasí asi milovníkům slunění a koupání o tomto víkendu moc přát nebude, protože teploty nedosáhnou letních hodnot, vyznavači vodních aktivit se ale konečně dočkají. Budou otevřena dvě venkovní koupaliště, která provozuje městská společnost STAREZ-SPORT.

Areály totiž vedle vodních ploch nabídnou i bohaté sportovní vyžití. V Zábrdovicích je návštěvníkům kromě bazénů a tobogánu k dispozici hřiště na pétanque a pingpongové stoly. Na Riviéře si zase mohou vyzkoušet plážové sporty na beachvolejbalových kurtech.

I letos se mohou žáci a studenti těšit na bezplatné koupání. Během června si budou moci užívat vodních radovánek v obou areálech vždy ve všední dny v dopoledních hodinách. K dispozici jim budou i beachvolejbalové kurty s veškerým vybavením.

Novinkou letošní sezony jsou předplacené karty (permanentky). Návštěvník s touto kartou zaplatí za celodenní pobyt na koupališti pouze dopolední vstupné. Karta bude přenosná a lze ji využít jedenkrát za den právě na jeden vstup.

Změnami prošel i ceník. Za celý den strávený v areálu Riviéry zaplatí dospělí 300 korun, senioři a děti od šesti do čtrnácti let polovinu. V Zábrdovicích je cena pro dospělého nastavena na 195 korun, pro děti od šesti let a seniory na 95 korun. Nejmladší návštěvníci mají na obě koupaliště vstup zdarma. Využít lze také zvýhodněných vstupů s čipovými hodinkami. Zakoupí-li si návštěvník jednorázovou vstupenku prostřednictvím Brno ID, získá slevu deset procent.

Nově si budou moci zájemci na Riviéře zakoupit vstupné za zvýhodněné ceny podle hodiny, kdy dorazí. Zatímco v předchozích letech si návštěvník mohl vybrat pouze z celodenního, dopoledního a odpoledního vstupného, od letošního roku si může ještě zvolit levnější vstupy od 13, 15 nebo 17 hodin. Tento nový systém má pomoci eliminovat fronty v nejvytíženějších časech.

Od 10. do 18. června se koupaliště Riviéra změní ve velký sportovní park. V areálu bude k vyzkoušení řada klasických sportů, ale zároveň i méně tradiční disciplíny, jako například teqball nebo discgolf. Veškeré tyto aktivity jsou pro návštěvníky koupaliště zdarma, včetně zapůjčení potřebného sportovního vybavení. Děti navíc za absolvování určitého počtu stanovišť získají drobnou odměnu.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.