Nová výstava ukazuje život pod vodou očima fotografů a kameramanů

autor: | 14. 11. 2023 | Články

Foto: Technické muzeum v Brně

Technické muzeum v Brně připravilo unikátní výstavu s názvem Fotografie pod vodou, kterou mohou návštěvníci zhlédnout od středy do 31. března příštího roku v budově muzea v Králově Poli. Návštěvníci se seznámí s technikou pro fotografování a natáčení pod vodou a uvidí řadu fotografií a videí.

Návštěvník výstavy se podívá pod hladinu očima potápěčů-fotografů zachycujících rozmanitou flóru, faunu či podvodní útvary, uvidí ale i fotografie zobrazující různorodou činnost potápěčů. Většinou se jedná o fotografie pořízené ve Středomoří, výstava nabídne také záběry z našich řek a rybníků i z bazénového potápění nebo videa zachycující expedice našich potápěčů.

Výstava Fotografie pod vodou prezentuje fotografickou techniku – klasické fotoaparáty a kamery včetně různých typů vodotěsných pouzder, jak továrně vyráběných, tak i pouzder, jež si zhotovili amatérsky samotní potápěči. „Jedná se jak o exponáty ze sbírek Technického muzea, tak i zapůjčené ze soukromých sbírek,“ uvedl Pavel Holman, autor výstavy a současně kurátor muzea v oborech Potápěčská technika a Vária.

Návštěvníci uvidí rovněž typ kamery Paillard Bolex, kterou natáčel například legendární oceánograf a fotograf Jacques-Yves Cousteau nebo typ fotoaparátu Rolleimarin, jímž pořizoval fotografie známý rakouský průkopník potápění Hans Haas.

„Výstava v doprovodných textech přibližuje historii fotografování a filmování. Zájemci o svět pod vodou mohou obdivovat fotografie, ať už volně nafocené nebo zhotovené například pro soutěžní přehlídky, jakými jsou PAF Tachov nebo Brněnská žába,“ doplnil Holman.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

... See MoreSee Less

1 week ago

Comment on Facebook

Krásný už se těším až ho uvidím na živo

bravo

Byla jsem super 👍👍👍

Krásný ❤

Moc hezké.

Nááádhera❤️💯✌️‼️

tvl nechápu…

Krasa

🥰🥰🥰🥰🥰

Na demonstraci také bude tolik lidí ?

Už?

🤦

Paráda

View more comments

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.