Nová školní družina: V ZŠ na náměstí Míru přestavěli školnický byt

autor: | 25. 5. 2023 | Články

Foto: MČ Brno-střed

Dvě třídy pro školní družinu, kabinet jako zázemí pro pedagogy a prostor pro školního psychologa. To vše nyní mají navíc v základní škole na náměstí Míru 3.

Základní škola je zřizovaná městskou částí Brno-střed a je to menší škola rodinného typu. Navštěvuje ji přibližně 250 dětí. Má také pěknou zahradu, kde má každá třída svůj záhonek a dva altány, kde pravidelně během teplých měsíců probíhá výuka.

Dlouhodobým nedostatkem školy však bylo málo prostoru pro děti ve školní družině, volný čas musely některé třídy trávit v kmenových učebnách. Nyní zde však z bývalého školnického bytu vznikly nádherné prostory pro dvě školní družiny, kabinet a vhodný prostor pro práci školního psychologa.

Rekonstrukce byla technicky velmi složitá, prostory nebyly původně moc vhodné pro učebny. Nové družiny nyní nabízí otevřený prostor s mnoha zákoutími, které přímo lákají ke hrám. Jsou už také kompletně vybaveny novým dětským nábytkem, herními prvky a výtvarnými potřebami pro výuku i volnočasové tvoření.

„Investice ve výši 3,5 milionu korun se určitě vyplatila. Škola doposud musela pro družinu používat klasické kmenové učebny a školní psycholog neměl dostatečný prostor pro svou práci. Jak pro vedení školy, tak i pro nás, jako zřizovatele, je hlavním cílem, aby se všichni ve škole cítili dobře a to nejen žáci, ale i učitelé,“ uvedl starosta městské části Brno-střed Ing. arch. Vojtěch Mencl.

Základní škola na náměstí Míru 3 má dlouhou historii. V srpnu 1928 bylo započato se stavbou budovy školy za dozoru městského stavitele Emila Králíka podle projektu architektů Bohuslava Fuchse a Josefa Poláška. Vznikla jedna z nejmodernějších školních budov v Brně s betonovou rámovou konstrukcí, s cihlovou výplní a rovnou střechou. Také řešení oken, dveří, bezesparých podlah, vestavěný nábytek, centrální šatna u vchodu i terasa nad tělocvičnou sloužící pro oddech dětí o přestávkách bylo neobvyklé a moderní. Od jejího založení prošla škola řadou úprav a rekonstrukcí, stále si však zachovává svou původní architektonickou podobu.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.