Na vídeňské letiště bude jezdit z Brna Gepard Express

autor: | 29. 3. 2023 | Články

Foto: ilustrační

Přímé vlaky z moravské metropole na vídeňské letiště Schwechat bude namísto stávajícího RegioJetu od 11. června vypravovat společnost Gepard Express. Linka je v současnosti v pilotní fázi, která skončí 10. června. Záměr pokračovat v této veřejné službě i nadále, ale pod záštitou jiného dopravce, schválili ve středu brněnští radní. Změní se také časy odjezdů a doba jízdy.

Aktuálně jezdí přímý vlak z Brna na letiště ve 3:43, v opačném směru vyjíždí ve 21:15 hodin. Cesta trvá v průměru dvě hodiny. Od 11. června budou časy spojů pro cestující výhodnější. Vlaky Gepard Express budou vyjíždět z Brna ve 02:15 a na cestu zpět se vydají ve 23:10 hodin.

Díky tomu bude možné při brzkém příjezdu na letiště a pozdějším odjezdu z něj stihnout celou ranní odletovou a večerní příletovou špičku. Doba jízdy s novým dopravcem se zkrátí na hodinu a pětatřicet minut. Oproti dnešnímu stavu stráví cestující ve vlaku přibližně o 35 minut méně. Spoj bude částečně hradit město, stejně jako je tomu v současné pilotní fázi.

Zájem provozovat linku Brno – Wien/Schwechat projevil kromě Gepard Expressu také stávající poskytovatel služby, společnost RegioJet. O vítězi rozhodla nižší nabídková cena a kratší doba jízdy.

V rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK) dojde v příštím roce je změně provozovatele na několika regionálních tratích. České dráhy nahradí Arriva například na tratích Břeclav – Znojmo nebo Hodonín – Zaječí.

A ještě jedna novinka. Od roku 2026 bude spojení Prahy s Jihlavou a Brnem přes Vysočinu nasazením moderních souprav komfortnější a rychlejší. Ve výběrovém řízení, kam se hlásily i České dráhy, vybralo ministerstvo dopravy RegioJet. Nové vlaky budou jezdit rychlostí až dvě stě kilometrů za hodinu. Cestující budou mít ve vozech k dispozici připojení k internetu a prodej občerstvení.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.