Na apríla vypukne akce Ukliďme Česko, Ukliďme Brno

autor: | 31. 3. 2023 | Články

Foto: ilustrační foto

Nejedná se o žert, vtipkování, které je každoročně spojeno s datem 1. dubna, ale o celostátní akci, která odstartovala před deseti lety právě v Brně. Zde se tuto sobotu bude uklízet na více než 130 místech a svoz sesbíraného odpadu již tradičně zajistí společnost SAKO Brno, která zprovoznila novou třídicí linku odpadů. Díky ní do žlutých nádob na plast nově patří také všechny kovové obaly od potravin, konzervy a alobal.

Dobrovolníci při letošní akci uklidí mimo jiné i břehy Brněnské přehrady, Svitavy a Svratky, kterou budou například vodní skauti z oddílu Kormoráni uklízet přímo z palub svých lodí. Úklidy budou kromě spolků a jednotlivců organizovat i městské části, Magistrát města Brna, ale také řada škol a firem. Do akce se letos opět zapojí strážníci Městské policie Brno.

„Akce spojuje příjemné s užitečným. Pro naše strážníky je vítanou příležitostí setkat se a udělat i mimo pracovní dobu něco užitečného pro město. Velmi mě proto těší, že v tomto jubilejním desátém ročníku se zúčastní hned čtyři desítky zaměstnanců,“ konstatoval ředitel Městské policie Brno Luboš Oprchal.

Tradiční úklid proběhne i v zoologické zahradě. „Nesmírně si ceníme všech, kteří k nám na jaře i na podzim chodí zkrášlovat zoo a zvelebovat tak prostředí Mniší hory. Je vidět, že akce má ohlas, protože se nám hlásíi celé firmy, z čehož máme samozřejmě radost a moc jim děkujeme,“řekl tiskový mluvčí Zoo Brno Michal Vaňáč.

Do úklidu se aktivně zapojí také jednotlivé městské části. Například v Komíně chtějí zbavit odpadu lokalitu Chochola, oba břehy řeky Svratky, okolí trolejbusové vozovny a Ruský vrch.

V Králově Poli se zaměří na Zamilovaný hájek, oblast okolo ulice Myslínova nebo břeh Ponávky. I letos bude společný úklid zakončen posezením s opékáním špekáčků.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.