Město směnilo pozemky, umožní to vybudovat terminál ve Starém Lískovci

autor: | 17. 5. 2023 | Články

Foto: Správa železnic

Vyřeší se tím problém se špatným přístupem k železniční zastávce ve Starém Lískovci, která byla uvedena do provozu v prosinci 2021. Magistrát směnil pozemky v této lokalitě za pozemky v Černovicích při Olomoucké ulici s doplatkem necelé čtyři miliony korun. Dohodu v úterý schválilo zastupitelstvo.

„Podařilo se nám vyřešit dlouho zablokovanou majetkoprávní situaci, která bránila vybudování železničního terminálu ve Starém Lískovci, protože město k němu nemělo plnohodnotný přístup. S majitelem inkriminovaných nemovitostí jsme nakonec našli řešení,“ uvedl radní Jiří Oliva.

Podle něj tak nyní bude možný vznik cest a konečné pro trolejbusy a další dopravu. Přibýt má rovněž trasa pro chodce. Město získá ve Starém Lískovci celkem osm pozemků, jejichž hodnota je skoro devět milionů korun. Za pozemky v Černovicích dostane něco přes pět milionů, rozdíl doplatí.

Stavba, v jejíž rámci nová vlaková zastávka vznikla, se v minulosti potýkala s mnoha problémy, které oddálily datum jejího zprovoznění. Původně se počítalo s jejím dokončením v roce 2012, což ale zdržel nejprve spolek Voda z Tetčic, později pak Vechtrovna v obci Troubsko.

Problémy zastávku provázely i nadále v průběhu samotné stavby. Ještě v prosinci 2020 to vypadalo, že vlaky budou zastávkou zpočátku jen projíždět, neboť město nestíhalo vybudovat přístupové cesty. V průběhu následujícího roku došlo k dohodě mezi Brnem a Správou železnic o výstavbě provizorního chodníku z ulice Šoustalovy, díky čemuž zastávka začala fungovat 12. prosince 2021 se začátkem platnosti nového jízdního řádu.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.