Máte zájem o startovací byty? Zítra si je můžete prohlédnout

autor: | 23. 5. 2023 | Články

Foto: MMB

V aktuální nabídce městských startovacích bytů je také 10 jednotek v čerstvě zrekonstruovaném bytovém domě na Vranovské 1a, které si zájemci mohou prohlédnout ve středu 24. května. Sraz je v 15.00 hod. před vchodem, registrace předem není nutná.

„Do losování o startovací byty se mohou hlásit manželé, registrovaní partneři a nesezdané páry. Oba žadatelé musí být ve věku do 40 let a jejich společný čistý měsíční nesmí být nižší než 32 282 korun a vyšší než 68 600 korun. Podmínkou je také to, že nevlastní jinou obyvatelnou nemovitost a že v minulosti nebyli nájemci startovacích bytů. Smlouvy jsou uzavírány na 3 roky s možností prodloužení o další 2,“ shrnula základní podmínky náměstkyně primátorky pro oblast bydlení Karin Podivinská.

Nájemné ve všech startovacích bytech je stanoveno na 85 Kč/m²/měsíc s tím, že tato částka se každoročně k 1. 7. upravuje o míru inflace. Zastupitelé ale pro letošek uplatnění inflační doložky odpustili, a tak ke zvýšení dojde nejdříve v roce 2024.

Zájemci o pronájem městských startovacích bytů mohou své žádosti podávat do 29. května. Kompletní informace jsou k dispozici na webových stránkách bydleni.brno.cz včetně aktuální nabídky.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.