Máte zájem o startovací byty? Zítra si je můžete prohlédnout

autor: | 23. 5. 2023 | Články

Foto: MMB

V aktuální nabídce městských startovacích bytů je také 10 jednotek v čerstvě zrekonstruovaném bytovém domě na Vranovské 1a, které si zájemci mohou prohlédnout ve středu 24. května. Sraz je v 15.00 hod. před vchodem, registrace předem není nutná.

„Do losování o startovací byty se mohou hlásit manželé, registrovaní partneři a nesezdané páry. Oba žadatelé musí být ve věku do 40 let a jejich společný čistý měsíční nesmí být nižší než 32 282 korun a vyšší než 68 600 korun. Podmínkou je také to, že nevlastní jinou obyvatelnou nemovitost a že v minulosti nebyli nájemci startovacích bytů. Smlouvy jsou uzavírány na 3 roky s možností prodloužení o další 2,“ shrnula základní podmínky náměstkyně primátorky pro oblast bydlení Karin Podivinská.

Nájemné ve všech startovacích bytech je stanoveno na 85 Kč/m²/měsíc s tím, že tato částka se každoročně k 1. 7. upravuje o míru inflace. Zastupitelé ale pro letošek uplatnění inflační doložky odpustili, a tak ke zvýšení dojde nejdříve v roce 2024.

Zájemci o pronájem městských startovacích bytů mohou své žádosti podávat do 29. května. Kompletní informace jsou k dispozici na webových stránkách bydleni.brno.cz včetně aktuální nabídky.

Zdroj: Rudolf Kozel, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.