Letošní sezona je na Letišti Brno rekordní, od prosince se odtud začne létat do Thajska

autor: | 13. 11. 2023 | Články

Foto: Letiště Brno

Za prvních deset měsíců odbavili pracovníci Letiště Brno 664 tisíc cestujících, čímž překonali dosavadní dvanáct let starý rekord. Tehdy to bylo 558 tisíc pasažérů.

Rekordy padaly také v prázdninových měsících – v červenci a srpnu, kdy každý měsíc odbavili v Tuřanech přibližně 160 tisíc cestujících. Mezi nejoblíbenější destinace patřily Londýn, Antalya, Burgas, Marsa Alam a Hurghada.

K nejvytíženějším měsícům patřilo období od června do září, kdy z Brna vycestovalo přes půl milionu lidí. I když většina sezonních letů skončila provoz během září, ve druhé polovině října se stále létalo do egyptských letovisek a na Tenerife. A linky do Hurghady a Marsa Alam budou v provozu až do konce listopadu.

Destinací s největším počtem odbavených cestujících se opětovně stal Londýn. Celoroční pravidelnou linku do Stanstedu využilo ke konci října přes 95 tisíc pasažérů. Nabídka letů z brněnského letiště by se pro příští letní sezonu mohla velmi podobat té letošní, kdy se létalo do devětadvaceti míst .

Mezi novinky mezi charterovými lety se zařadí egyptská Marsa Matrouh, řecký Kypr nebo Dalamán na Egejské riviéře v Turecku.

„V zimě čeká brněnské letiště premiéra. Půjde o historicky první dálkovou linku do thajského Phuketu, která odstartuje 19. prosince. Jejím provozovatelem bude Neos Airlines,“ řekl vedoucí přepravního provozu Letiště Brno Radek Lang. Ve spolupráci s cestovní kanceláří Čedok bude linka létat jednou týdně. Cestující převeze Boeing 787-9 Dreamliner s celkovou kapacitou až 359 míst.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️

Zrekonstruovaný park na Moravském náměstí získal již třetí ocenění.

A jak se líbí vám?

Více informací v článku ⬇️⬇️⬇️
... See MoreSee Less

1 month ago

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.