Letadlo s turisty na Fuerteventuru odstartovalo novou sezonu

autor: | 4. 5. 2023 | Články

Foto: ilustrační

Letošní rok by měl být na brněnském letišti v Tuřanech rekordní. S ohledem na počet letů, který je o 49 procent vyšší než loni, se očekává odbavení více než 600 tisíc cestujících. Důvodem je zájem cestovních kanceláří, a tedy turistů o lety na dovolenou.

V letním letovém řádu je 29 linek, z nichž jen dvě jsou pravidelné, zbytek tvoří sezonní spoje. „Jsme rádi, že cestovní kanceláře zareagovaly na poptávku cestujících, a ti tak mají letos širší nabídku odletů z Brna. Hlavní sezona nás čeká od června do září,“ řekl vedoucí úseku provozu letiště Radek Lang.

Dosavadním maximem na brněnském letišti bylo 500 tisíc pasažérů v roce 2011. Loni prošlo v létě tuřanskou odletovou halou přes 200 tisíc cestujících.

Do čtyř destinací se bude letos létat nově, do dalších pěti po několikaleté pauze. „K úplným novinkám patří Madeira, Černá Hora, Albánie a Volos v Řecku. Obnovené lety jsou na Kanárské ostrovy do Fuerteventury, do španělské Murcie, řecké Prevezy, egyptské Taby a italské Lamezie Terme,“ uvedl Lang. A právě do Fuerteventury odletělo ve středu první letadlo s turisty.

Ti nešetří ani na doplňkových službách. Chtějí mít například možnost zvolit si konkrétní sedadla v letadle, přikupují si catering i vyšší cestovní třídy.

Zdroj: Aleš Pelikán, redaktor

Doporučujeme

Sledujte nás na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Sledujte nás na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.